Банки почали блокувати картки за "дивні" доходи

Банки почали блокувати картки за "дивні" доходи

8717
Ukrinform
Комерційні банки почали блокувати банківські картки своїх клієнтів за "дивні" доходи, посилаючись на вимоги Національного банку. В регуляторі такий захід пояснюють боротьбою з тероризмом та незаконним відмиванням грошей і радять усім пройти ідентифікацію особи у банку.

Про це повідомляє газета "Сегодня".

"Нацбанк ускладнив життя клієнтам комерційних банків - люди можуть несподівано для себе виявити, що їх платіжну картку заблоковано, причому на законних підставах", - йдеться у повідомленні.

 У фінустановах зазначають, що з червня 2015 року Нацбанк вимагає від них щорічно перевіряти дані клієнтів згідно з постановою №417 "Про затвердження положення про здійснення банками фінансового моніторингу".

НБУ підкреслює, що активний моніторинг пов'язаний з тим, що останніми місяцями почали активно використовуватися схеми з переведення в готівку незаконних грошей через фізичних осіб. Тому, щоб припинити цю діяльність, регулятор висунув вимогу до банків провести ідентифікацію клієнтів, і першими під підозру потрапили фрілансери, а не ті, хто має постійне місце роботи.

Фото: man.tochka.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-