У НБУ пояснили банкам, як не перетворитися на "фінансові піраміди"

У НБУ пояснили банкам, як не перетворитися на "фінансові піраміди"

1007
Ukrinform
Національний банк України закликає банки докапіталізуватись шляхом пошуку зовнішніх джерел для формування статутного капіталу або розглянути можливість об'єднання банків. 

Про це на свої сторінці у Фейсбук повідомляє прес-служба НБУ з посиланням на в.о. заступника голови Нацбанку Катерину Рожкову. 

"Капітал банків призначений для абсорбування ризиків. Попередній графік збільшення вимог до капіталу був заснований на попередній оцінці економічної ситуації в країні, проте її погіршення призвело до нових вимог. Крім того, ми бачимо недостатню якість капіталу", - зазначила Рожкова. 

Вона наголосила, що ще однією причиною є неможливість недокапіталізованих банків розвиватись та конкурувати з іншими гравцями на ринку. Це призводить до "проїдання капіталу" та перетворення банків на "фінансові піраміди".

За її словами, у 43 банків статутний капітал перевищує 300 млн грн, ще низка банків мають внутрішні резерви для збільшення капіталу, інші мають знайти зовнішні джерела для формування статутного капіталу або розглянути об'єднання банків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-