Україна не має платити Москві за "балансувальний газ"

Україна не має платити Москві за "балансувальний газ"

1173
Ukrinform
"Нафтогаз" відхилив претензію російського "Газпрому" щодо оформлення балансувального газу як закупленого Україною.

Про це інформує прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Європейська практика балансування передбачає залік цих обсягів сторонами в періоді, наступному за звітним. "Газпром", в свою чергу, наполягає на сплаті "Нафтогазом" штрафних санкцій за балансувальний газ, що утворився наприкінці кожного місяця, в якому не здійснювався імпорт російського газу для України. До вирішення спору обсяги балансувального газу враховуються Нафтогазом як газ, що належить Газпрому", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що невизначеність щодо балансувального газу існувала і в попередні роки, коли під тиском російської сторони "Нафтогаз" був змушений викуповувати ці обсяги.

Натомість НАК запропонував привести неврегульоване контрактом питання обліку балансувального газу в періоди, коли "Нафтогаз" не імпортує російський газ для України, у відповідність до стандартної європейської практики.

"Така пропозиція була вперше зроблена "Нафтогазом" влітку 2014 року і в даний час знаходиться на розгляді Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" також пропонує знайти можливість врегулювати спірні питання відповідно до європейських стандартів роботи газового ринку, в тому числі через суд.

"Балансувальний газ утворюється у зв'язку з технічними особливостями транспортування газу, в результаті яких обсяги газу, що увійшли в систему, не відповідають обсягам, переданим у сусідні ГТС в кожному періоді в точності до кубометра. Ці балансувальні обсяги можуть становити до декількох відсотків від сумарного протранспортованого обсягу за період", - озвучили позицію української сторони в "Нафтогазі".

Нагадаємо, зустрічна претензія "Газпрому" стосується 5 млн куб. м балансувального газу, що утворився за чотири місяці 2014 року - в період, коли "Нафтогаз" не імпортував російського газу для України. Обсяг, що було протранспортовано Україною в країни ЄС за ті ж місяці, становив 17 420 млн куб. м. Таким чином, неврегульованим залишається питання щодо 0,03% протранспортованого обсягу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-