ТОП-5 корупційних скандалів сучасності. Інфографіка

ТОП-5 корупційних скандалів сучасності. Інфографіка

Укрінформ

Міжнародна організація Transparency International (TI) склала рейтинг найкорумпованіших особистостей і компаній, у якому знову «відзначився» Віктор Янукович, посівши перше місце. Горе-екс-президент отримав понад 12 тисяч голосів. Також недалеко від нього «втекли» сенатор Домініканської Республіки (9,6 тис. голосів) і екс-президент Панами (7,7 тис. голосів).

Відтак Укрінформ підготував інфографіку про найгучніші корупційні скандали сучасності.

1. Віктор Янукович, екс-президент України

Жив на віллі вартістю в сотні мільйонів доларів при офіційній зарплаті менш як $700 на місяць в 2005 році і $5 тис. на місяць у 2006-му. У звіті TI згадуються люстри за $100 тис., декоративна різьба по дереву, що обійшлася йому в $2 млн, а також той факт, що в епоху свого правління багатомільйонні державні активи опинилися в приватних руках, імовірно, пов'язаних з найближчим колом родичів і колег.

2. Petrobras, бразильський національний нафтовий гігант

Керівництво компанії одержало хабарів на суму більш як $2 млрд. У цьому безпрецедентному корупційному скандалі замішані 50 чинних політиків і два десятки бразильських компаній. Одні бізнесмени давали Petrobras «на лапу» за можливість купувати дешеве паливо, інші завищували вартість контрактів з компанією, направляючи отримані кошти на рахунки директорів Petrobras і політичних партій. Розслідування привело до глибокої політичної кризи в Бразилії.

3. Фелікс Баутіста, сенатор Домініканської Республіки

Присвоїв мільйони державних коштів, але завдяки великим політичним зв'язкам залишається недоступним для правоохоронних органів. Офіційний місячний оклад Баутіста - $1,25 тис. Однак створивши мережу з 35-ти підконтрольних особисто йому компаній і отримавши завдяки соратникам доступ до державних контрактів, сенатор «сколотив» статок і придбав кілька заводів та радіостанцій, а також безліч квартир, вілл і приватний літак.

4. Рікардо Мартінеллі, екс-президент Панами

Разом з найближчими соратниками викрав у громадян країни близько $100 млн, які витратив на покупку вілл і яхт. За підсумками п'яти років правління Мартінеллі, з 2009 по 2014 рік, проти екс-президента розпочато більше ніж 200 розслідувань. Йдеться, зокрема, про торгівлю секретними даними, зловживання владою, розкрадання держкоштів, хабарництво і прослуховування телефонних переговорів. Кілька колишніх міністрів та держслужбовців епохи Мартінеллі вже опинилися за гратами, але головний обвинувачений переховується, імовірно, в Маямі.

5. FIFA, Міжнародна федерація футболу

Топ-менеджерів однієї з найвпливовіших спортивних організацій світу звинувачують в протекціонізмі, хабарництві та відмиванні коштів. В рамках одного лише розслідування про передачу прав на проведення Кубків світу з футболу 2018-го і 2022-го років Росії та Катару, організованого швейцарським урядом, порушено 81 справу. Правозахисників також цікавить, на що витрачає мільярдні доходи від проведення Кубків світу організація, яка звільнена від нагляду правоохоронних органів і зобов'язань по розкриттю внутрішньої інформації.

Підготували: Мирослав Ліскович, Ігор Любшин

З приводу придбання інфографіки звертайтесь за телефоном (044) 279-40-06 або пишіть на market2@ukrinform.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-