Німеччина погодиться на "Північний потік-2" тільки, якщо газ піде через Україну

Німеччина погодиться на "Північний потік-2" тільки, якщо газ піде через Україну

1975
Ukrinform
Проект газопроводу "Північний потік-2" прогресуватиме лише в тому разі, якщо Україна збереже статус транзитної держави і Росія надасть гарантії надійного постачання газу до країн Східної Європи.

 Про це заявив віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель під час переговорів із польським урядом у п'ятницю, 29 січня, в Варшаві, повідомляє DW.

Окрім продовження транзиту газу до Європи через Україну після 2019 року, Росія повинна гарантувати безперервне постачання газу до Польщі, Білорусі та Німеччини через газопровід "Ямал", уточнив віце-канцлер. Він заявив, що вже говорив про це з Москвою. Газопровід "Північний потік-2" для Німеччини є питанням бізнесу, а для Польщі - політичним питанням, сказав він.

Керівництво Польщі виступає проти будівництва "Північного потоку-2", вважаючи це не економічним, а політичним проектом, який суперечить європейському законодавству і підриває енергетичну солідарність у Європі.

Нагадаємо, російський "Газпром" і група європейських компаній у 2015 році домовилися про будівництво газопроводу "Північний потік-2".

У грудні 2015 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель визнала наявність розбіжностей між окремими державами ЄС щодо "Північного потоку-2" на саміті Євросоюзу, а також назвала проект спорудження газопроводу "приватним".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-