АМКУ не дозволив продаж мережі АЗС «Роснєфті» в Україні

АМКУ не дозволив продаж мережі АЗС «Роснєфті» в Україні

1748
Ukrinform
Антимонопольний комітет залишив без розгляду звернення швейцарської Glusco Energy S.A. про дозвіл на купівлю мережі автозаправних станцій компанії "Роснєфть" в Україні.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в прес-службі АМКУ.

"11 січня 2016 року до Антимонопольного  комітету  України надійшла заява від  компанії "Glusco Energy S.A.", яка зареєстрована у місті Женева, Швейцарія, про надання дозволу на концентрацію, яка не була прийнята до розгляду", - сказали у прес-службі.

Як раніше повідомляв Укрінформ, 4 січня компанія "Роснєфть" подала заявку на продаж своєї мережі автозаправних станцій в Україні швейцарській Glusco Energy S.A.

Glusco Energy S.A. входить до групи компаній Proton Energy Group S.A. (Швейцарія) - відомого на ринку трейдера нафти і нафтопродуктів. В Україні діяльність компанії базується на постачанні дизельного палива через морські порти. За попередніми даними, в 2015 році Proton Energy поставила в Україну близько 500 тис. тонн дизпалива. Глобальний товарообіг Proton Energy становить близько 3,5 млн тонн на рік.

Мережа АЗС "Роснафти" в Україні належить ТОВ "Схід" і налічує 141 об'єкт в 12 областях України, які працюють під торговельними марками Formula, ТНК, "Золотий Гепард", "Смайл". 

Першопричиною продажу українського бізнесу "Роснафти" припускається погіршення виробничо-фінансових показників, що почалося після Революції гідності. Роздрібний продаж мережі "Роснафти" в 2015 році впав до 73,4 тис. тонн порівняно з 280 тис. тонн, реалізованими в 2013 році.

Бізнес "Роснафти" в Україні також включає оператора оптових поставок нафтопродуктів компанію "ТНК-Індастріз Україна" і нафтопереробний завод ЛИНІК (Лисичанськ, Луганської області), який було зупинено на початку 2012 року.

За даними Держкомстату, станом на грудень 2015 року всього в Україні налічувалося 6620 АЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-