Газовий проект "Сила Сибіру" Путіну теж не по кишені

Газовий проект "Сила Сибіру" Путіну теж не по кишені

2673
Ukrinform
Росія має намір скоротити заплановані на 2019 рік продажі газу Китаю, а сам проект будівництва газопроводу «Сила Сибіру» втрачає свою економічну доцільність.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в «Газпромі».

"Ми почнемо виконувати угоду в 2019 році, але обсяги можуть бути меншими, ніж спочатку очікувалося", - повідомило джерело.

За даними джерела, вартість проекту Путіна по переміщенню постачань газу на схід, зокрема прокладання трубопроводу до Китаю стало невигідним та надзвичайно затратним з огляду на те, що при укладенні договору у травні 2014 року барель нафти коштував близько 100 доларів, а на даний момент його ціна 30.

Окрім того, за час від укладання договору зростання китайської економіки також різко сповільнилося, її валюта падає на фондовому ринку. Також Китаю доступні поставки енергоносіїв з інших джерел: зріджений природний газ з Катару та Австралії і трубопровідний газ з Центральної Азії.

Як відомо, постачання газу до КНР по газопроводу "Сила Сибіру" мають розпочатися з обсягу 5 млрд кубометрів на рік і досягти поступово 38 млрд, згідно з контрактом на 30 років. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-