Бензин може подешевшати: Демчишин домовився про ціни з нафтотрейдерами

Бензин може подешевшати: Демчишин домовився про ціни з нафтотрейдерами

1670
Ukrinform
Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара.

Про це домовилися під час наради в середу міністр енергетики Володимир Демчишин та ключові нафтотрейдери, повідомляє Міненерго на своїй сторінці у Фейсбуці.

Міністр наголосив, що зниження ціни нафти на світових ринках мають відчути споживачі.

Представники компаній, що постачають бензин та дизельне пальне зауважили, що аналіз ціни можна буде провести лише після завершення січня, який завжди характеризується спадом продажів, та після нових поставок імпортних нафтопродуктів.

Нафтотрейдери також звернули увагу на структуру ціни бензину, в якій податки та акциз складають більше половини вартості, відтак зниження його ціни не може повністю відповідати ціновій тенденції на нафту.

Міністр підтримав ініціативу регулярної публікації у відкритих джерелах індикативних цін на пальне та його структуру - для того щоб складові ціни були максимально зрозумілі та прозорі. Для цього буде створена постійно діюча консультаційно-аналітична група за участю Мінекономіки, ДФС та НБУ.

Міністерство відстежуватиме цінову політику компаній, при потребі до аналізу цін також буде залучатися Антимонопольний комітет України з відповідним інструментарієм.

Чергова зустріч планується наприкінці наступного тижня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-