Мінекономіки: Ми відреагуємо у СОТ на торговельну агресію Москви

Мінекономіки: Ми відреагуємо у СОТ на торговельну агресію Москви

1621
Ukrinform
Україна відреагує у СОТ на агресію РФ у торговельній сфері.

Про це заявила заступник міністра економіки, торговий представник України Наталія Микольська, інформує прес-служба відомства.

"Ми не залишимо дії РФ щодо всіх обмежень без реакції. Ми реагуватимемо в СОТ. Також зараз ведеться постійна робота з бізнесом щодо запуску альтернативного шляху транзиту в треті країни не через територію РФ", - розповіла Микольська.

Крім того, торговий представник також зазначила, що Україна оцінює обмеження РФ "як агресію РФ у торговельній сфері" та вважає, що це "є порушенням принципів міжнародного права, а також угод СОТ".

"У відповідь ми застосували як контрзаходи імпортні мита на товари з РФ та ембарго по відношенню до деяких товарів, яке набере чинності 10 числа", - зазначила Микольська.

Вона додала, що ембарго запроваджувалося в обсязі, дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила РФ: "Щодо товарів, які ми обмежуємо, то це, зокрема, продукти харчування: молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, а також певна промислова продукція та засоби гігієни, такі як шампуні, гелі для душу, мила, а також залізничне обладнання: локомотиви, потяги, вагони й стрілкові перегони. Тобто те, що РФ вже давно обмежила як імпорт з України". 

Торговий представник також окреслила позицію уряду, яка стосується транзиту українських товарів: "Ми вважаємо, що забезпечення свободи транзиту є обов'язком кожної країни. Від транзиту залежать торговельні партнери - інші країни, зокрема, Туркменістан, Киргизстан, Казахстан, Азербайджан, Монголія та інші".

Микольська зазначила, що стосовно заходів у відповідь щодо заборони транзиту, то "після закінчення періоду канікул у наших європейських партнерів, ми також проведемо необхідні консультації". "Адже у випадку введення нами будь-яких обмежень щодо транзиту з РФ можуть постраждати, насамперед, наші європейські торговельні партнери. Оскільки перед тим, як вдаватися до будь-яких дій, нам необхідно провести спільну оцінку будь-яких можливих заходів і проконсультуватися з нашими партнерами по ЗВТ з ЄС", - сказала вона.

Як повідомлялося, РФ почала обкладати митами імпорт українських товарів до РФ, а також ввела заборону щодо ввезення продовольчих товарів, які потрапили під ембарго. РФ також повністю заборонила транзит своєю територією українських товарів до третіх країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-