Заява МВФ щодо економічної ситуації в Україні. Повний текст

Заява МВФ щодо економічної ситуації в Україні. Повний текст

2899
Ukrinform
Сьогодні в Києві на завершення візиту керівник місії МВФ, яка відвідала Київ з 22 вересня по 2 жовтня, пан Ніколай Георгієв зробив таку заяву:

«Місія провела з керівництвом країни конструктивні обговорення напрямків політики, необхідні для завершення другого перегляду виконання програми в межах угоди про Механізм розширеного фінансування (EFF). Було досягнуто розуміння з багатьох питань. Проте, оскільки владі потрібен додатковий час для того, щоб остаточно конкретизувати свої пропозиції відносно напрямків політики на 2016 рік, в найближчі тижні дискусії продовжаться».

«Після глибокого спаду поступово відбувається макроекономічна стабілізація.

Обмінний курс в цілому стабільний, обсяги вкладів в гривні ростуть, інфляція відступає. Валові міжнародні резерви, хоча і залишаються низькими, станом на кінець серпня збільшились до 12,6 млрд. грн. і продовжуватимуть зростати. Цьому сприятиме нещодавно укладена із Ріксбанком Швеції угода «своп» на суму 500 млн. дол. США.

Попри ці позитивні зрушення, з огляду на більше, ніж очікувалось, скорочення економіки в першій половині цього року, місія знизила прогнозні показники зростання на 2015 р. до -11 відсотків. Очікується, що в 2016 році зростання сягне 2 відсотків, і цьому сприятиме відновлення довіри споживачів та інвесторів, поліпшення динаміки експорту і поступове послаблення умов кредитування.

Керівництво країни визнає, що рішуче здійснення економічних реформ є обов’язковою умовою подальшої макроекономічної стабілізації і відновлення росту. Воно налаштоване на забезпечення податково-бюджетної стабільності шляхом досягнення в 2016 році цільового показника дефіциту, затвердженого програмою, на рівні 3.7 відсотків ВВП. З цією метою буде докладено зусиль для компенсації разової втрати надходжень і фінансування видаткових зобов’язань, в тому числі тих, що стосуються допомоги домогосподарствам для покриття витрат, пов’язаних із підвищенням цін на енергоносії. Обговорення реформ, що забезпечать виконання пакету заходів в царині податково-бюджетної політики на 2016 рік, триває.

Влада рішуче рухається уперед у вирішенні питань оздоровлення банківської системи.

Попри те, що були також вжиті заходи для покращення умов підприємницької діяльності, сприяння приватизації і посилення корпоративного управління, значні подальші зусилля в цих напрямках критично важливі для відновлення потужного і сталого економічного зростання.

Влада також очікує на широку участь власників єврооблігацій у нещодавно розпочатому обміні боргових зобов’язань. Це забезпечить високу вірогідність прийнятного рівня державного боргу і повне фінансування програми. У більш широкому сенсі подальша фінансова підтримка зусиль України в напрямку реформ з боку офіційних і приватних кредиторів і надалі матиме життєво важливе значення для успішної реалізації програми».

***

Як повідомляв Укрінформ, Місія Міжнародного валютного фонду, яка відвідала Київ з 22 вересня по 2 жовтня для проведення дискусій в межах другого перегляду виконання угоди про Механізм розширеного фінансування (EFF) на підтримку програми економічних реформ керівництва країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-