Войцех Бальчун, керівник "Укрзалізниці"
Я не гратимуся у прокурора
16.05.2016 09:30 5572

Новий гендиректор "Укрзалізниці" Войцех Бальчун ще офіційно не приступив до виконання своїх обов'язків. Зараз він набирається сил перед "українським" викликом у своєму житті й приділяє багато уваги своєму рок-гурту Chemia. Майбутній керівник однієї з найбільших українських державних компаній завітав на IV Міжнародний форум "День українського бізнесу", що відбувся минулого четверга у Варшаві. У кулуарах форуму він розповів Укрінформу про те, що змінилося у його житті за останній місяць - з моменту призначення на посаду в "Укрзалізниці", а також про пріоритети та плани роботи в компанії у найближчій перспективі.

ДИСТАНЦІЯ І МОВА - НЕ БАР'ЄРИ ДЛЯ РОБОТИ

- Пане Войцеху, українські ЗМІ раніше інформували, що ви розпочнете виконувати обов'язки гендиректора Укрзалізниці 15 травня...

- Не зовсім так. Думаю, формальна процедура щодо отримання дозволу на працю й узгодження остаточної версії контракту ще трохи потриває. Тому, напевно це все буде завершено до кінця цього місяця.

- Коли ви переїдете до Києва вже на постійно?

- Цього ще не знаю. З початку тижня упродовж кількох днів перебуватиму в Києві. Я намагаюся бути в щоденному контакті із представниками Міністерства інфраструктури, міністром Володимиром Омеляном, Євгеном Кравцовим (виконувач обов'язків керівника Укрзалізниці - ред.), який відповідає за контакти і формальні питання щодо мого призначення. Я отримую багато документів для ознайомлення. У нинішні часи немає бар'єрів для контактування: є skype, різні програми, завдяки яким можна вести переговори. Інколи маю дні, коли дистанційно через Інтернет розмовляємо по дві-три години про те, як виглядає ситуація, що потрібно зробити у компанії.

- Тобто, крім музичної творчості, останнім часом ви активно вникаєте у справи компанії?

- Так, готуюся до вступу на посаду, активно знайомлюся з фірмою, вивчаю ситуацію в Україні.

- Також і соціально-політичну?

- Усіляку. Компанія має дуже велике значення, діє у значних масштабах і відіграє настільки важливу роль, що цього неможливо уникнути. Тому, сподіваюся, що я вже краще підготовлений до того, що мене чекає в Україні, ніж це було ще місяць тому. Але, звичайно, все розпочнеться на 1000%, коли я розпочну працювати. Тоді матиму доступ до всіх документів, зустрічей із менеджментом, перевірки стратегії й концепції функціонування фірми у найближчі місяці та роки й ознайомлення з реальною фінансовою ситуацією у компанії.

- Під час форуму ви уважно слухали виступ свого майбутнього підлеглого з компанії, який виступав українською мовою...

- Так, директора юридичного департаменту (Віталій Міханчук - ред.).

- І ви все розумієте, чи мовний бар'єр усе ж ще існує?

- Розумію вже більше. Я поступово сам вивчатиму мову, оскільки не можна все робити відразу. Я не матиму часу на мовні лекції, але вивчатиму документи. Частина документів є англійською мовою, тому з цим немає проблем. Перебуваючи у мовному середовищі, людина з кожним днем розуміє мову краще. Українська мова є дуже близькою до польської. Я вже відновив свої знання з кирилиці, оскільки належу до покоління, яке вивчало російську мову в школі упродовж багатьох років. Не відчуваю з цим проблем, хоча це викликає здивування у мого сина, якому 24 роки. Для нього це вже повна абстракція, він не розуміє, що там написано (сміється). Найскладнішим завданням буде не зрозуміти мову, оскільки тут немає особливих проблем, а зламати бар'єр і почати говорити.

СТРАТЕГІЯ ВАЖЛИВА, АЛЕ ТАКТИКА - АКТУАЛЬНІША

- Чи змінилися ваші пріоритети щодо роботи у компанії після ознайомлення з частиною документів, про що ви говорили в інтерв'ю Укрінформу місяць тому?

 Викликів насправді дуже багато, а момент початку роботи для мене є складним

- Пріоритети остаточно визначу з початком роботи у компанії. Знаю, що зараз Укрзалізниця є в дуже складній фінансовій ситуації. Послаблення гривні по відношенню до долара за умови значного боргу завдяки отриманим кредитам у доларах призвело до того, що різко зросли кошти обслуговування цього боргу. Це означатиме, що з початком роботи у компанії я змушений буду переглянути деякі плани. Стратегія дій фірми готуватиметься, але треба опанувати поточну ситуацію, оскільки компанія входить у період відпусток, коли спостерігається збільшене зацікавлення у послугах перевезення, люди їдуть відпочивати, а тому треба мати справний транспортний парк. Викликів насправді дуже багато, а момент початку роботи для мене є складним. На початку роботи я змушений буду спиратися на нинішні кадри компанії, а процес їх вивчення і перевірки займе трохи часу.

- Чи ви вже сформували свою команду?

- Попередньо так. Вона не дуже велика, оскільки я весь час повторюю - для мене основним завданням є пошук людей для команди серед українців. Я отримую багато СV...

- А ви вже оголошували якийсь конкурс на посади в Укрзалізниці?

- Ні, я ще не маю на це жодних повноважень.

- Але ж СV людей вже отримуєте?

Намагаюся взяти топ-менеджерів, людей зі значним досвідом і хорошим багажем знань для настільки складного виклику.

- Люди мені просто їх висилають, я їх переглядаю. Не відповідаю їм, оскільки отримую настільки велику кількість електронних листів, що фізично не у змозі всім відповісти. Натомість, відкладаю СV, які мене зацікавили. В Україні є багато добре освічених людей, які переконані, що можна зробити щось добре для цієї компанії. У цьому напрямі будуть зміни, але вони розпочнуться лише після того, як я познайомлюся з нинішніми кадрами, побачу з ким можна працювати, хто бажатиме працювати на користь позитивних змін, а хто протидіятиме цьому.

ДОЛАННЯ КОРУПЦІЇ НЕ СОКИРОЮ, А СИСТЕМНИМИ ЗМІНАМИ

- Ви вже визначилися з "польською" командою в Укрзалізниці?

- Йдеться про кількох осіб, прізвища яких поки ще завчасно називати. Але це відомі особи з бізнес-середовища, залізничної сфери. Я намагаюся взяти топ-менеджерів, людей зі значним досвідом і хорошим багажем знань для настільки складного виклику.

- Ви вже визначилися, які кроки ви вживатимете для протидії корупції на залізниці?

Простір до корупційних дій має значно зменшуватися, і це є основним завданням

- Це є одним із завдань, яке я отримав від українського уряду. Натомість, я вже говорив вам у попередньому інтерв'ю, що не гратимуся у прокурора, а намагатимуся створити фундамент під добре організовану компанію, яка діятиме у відповідності до певних відкритих процедур. Саме ці процедури викликатимуть зміни. Якщо я почну бігати з сокирою і кидатимуся на кожний випадок (корупції - ред.), то ми не зробимо жодних змін. Нам необхідно здійснювати системні зміни. В результаті ці зміни самі ліквідовуватимуть схильність до корупції, адже ризики будуть дуже високими через серйозні наслідки цих дій. З іншого боку, зміни робитимуть реальними певні процеси. Простір до корупційних дій має значно зменшуватися, і це є основним завданням. Звичайно, що кожний конкретний випадок корупції, який з'являтиметься, перевірятиметься відповідними структурами в компанії, і не лише в ній. Утім, я концентруватимуся на формуванні здорового фундаменту для функціонування фірми у майбутньому.

СХІДНІ КОРЕНІ З ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

- Чи це правда, що ви маєте українське походження?

- Я поляк, але мої предки походять з території нинішньої України.

- Прізвище Бальчун по звучанню є більше українським ніж польським...

- Так, воно має східне походження, але я ніколи серйозно не вивчав це питання. Прізвище маю від батька, натомість, родина, яка колись проживала в околицях нинішнього Івано-Франківська, є з боку моєї матері.

Юрій Банахевич, Варшава

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukrinform.ua» — обов’язкові. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukrinform.ua". Матеріали з маркуванням «Реклама» публікуються на правах реклами.

© 2015-2017 Укрінформ. Усі права застережені.

Дизайн сайту — Студія «Laconica»
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-