У Мінсоцполітики назвали реальний прожитковий мінімум

У Мінсоцполітики назвали реальний прожитковий мінімум

Укрінформ
Міністерство соціальної політики визначило фактичний розмір прожиткового мінімуму в Україні у жовтні. У цінах жовтня 2015 року в розрахунку на одну особу на місяць цей рівень становив 2388 гривень (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2544 гривні). Проте даний показник Мінсоцполітики визначило тільки "для спостереження".

Це випливає з інформаційної довідки щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму, розміщеної на сайті міністерства. 

"Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня 2015 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2388 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2544 грн), для дітей віком до 6 років - 2308 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 2815 грн, для працездатних осіб - 2488 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2757 грн), для осіб, які втратили працездатність, - 1972 гривень", - йдеться у повідомленні.

Фактичний розмір прожиткового мінімуму застосовується для спостереження за динамікою рівня життя в Україні, зазначається у довідці.

Нагадаємо, відповідно до статті 5 Закону України "Про прожитковий мінімум" Закону України "Про прожитковий мінімум", Мінсоцполітики щомісяця розраховує та оприлюднює фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення.

З 1 вересня нинішнього року прожитковий мінімум на одну особу в Україні збільшено з 1176 грн до 1330 грн, в тому числі для працездатних осіб - з 1218 грн до 1378 грн.

Як повідомляв Укрінформ, 17 листопада 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту "Відкритий Суд" Станіслава Батрина.

Цим рішенням дії уряду України визнано протиправними та зобов'язано Кабінет Міністрів: провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення та встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.

Наразі, за повідомленням ГО "Відкрита Україна", громадські активісти звернулися до виконавчої служби Міністерства юстиції з приводу необхідності примусового виконання рішення суду про перегляд розміру прожиткового мінімуму в Україні. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-