У Росії стало невигідно видобувати нафту

У Росії стало невигідно видобувати нафту

Укрінформ
Економіка російських нафтових компаній дозволяє їм заробляти при ціні на нафту нижче $50 за барель, але позбавляє засобів і стимулів вкладатися в розробку нових родовищ.

Про це пише РосБізнесКонсалтинг, посилаючись на доповідь міністра енергетики РФ Олександра Новака «Про функціонування галузей ПЕК в поточних умовах: проблеми і пропозиції до їх вирішення», який той подав президенту Путіну.

Міністр, зокрема попереджає, що великі компанії РФ відкладають розробку нових родовищ з сумарним піковим видобутком 26 млн т на рік.

Він перераховує проблеми, через які нафтовики просять не поспішати: зростання витрат на видобуток тонни нафти з 5894 руб. в 2014 р. до 7175 руб. в 2015-му, зниження вільного грошового потоку, складнощі з обслуговуванням боргу, а також технологічні та фінансові санкції ЄС і США.

«Роснефть» просить відкласти на два роки, до 2018-го, розробку Юрубчено-Тохомського родовища у Східному Сибіру, на чотири роки, до 2023 року, – Байкалівського в Красноярському краї.

У доповіді Новака згадані три ділянки "Газпрому", включаючи Західно-Тамбейське родовище, введення якого запропоновано перенести на шість років, до 2023 року.

НОВАТЕК запросив перенесення початку розробки на дев’ять років двох великих нафтогазоконденсатних родовищ – Уренгойського і Північно-Ювілейного.

Також у презентації згадуються інші російські компанії, які також хочуть перенести запуск нових родовищ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-