Результати розслідування по збитому над Донеччиною

Результати розслідування по збитому над Донеччиною "Боїнгу" очікуються наприкінці року

Укрінформ
Попередні результати криміналістичного розслідування, яке проводить міжнародна слідча група щодо збиття малайзійського "Боїнга" над Донеччиною у 2014 році, очікуються наприкінці нинішнього року.

Про це заявив у суботу міністр транспорту Малайзії Ліоу Тіонг Лай у своєму зверненні з нагоди других роковин трагедії, повідомляє Reuters. 

"Спільна слідча група продовжує розслідування. Ми очікуємо отримати попередні результати криміналістичного розслідування, включаючи тип зброї, яка використовувалася, та інші необхідні деталі в останній частині цього року", - йдеться у заяві міністра.

Він наголосив, що спільна слідча група, яка складається з представників Малайзії, Нідерландів, Австралії, Бельгії та України, залишається "відданою та рішучою у нашому бажанні відновити справедливість" стосовно тих, хто відповідальний.

Як відомо, катастрофа пасажирського літака "Боїнг 777-200 9М-MRD"  сталась над територією Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебувало 298 людей, більша частина пасажирів були громадянами Нідерландів. Усі вони загинули

Одразу після інциденту, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Королівством Нідерланди та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи.

Рада з питань безпеки Нідерландів у жовтні минулого року оприлюднила свій фінальний технічний звіт щодо катастрофи "Боїнга". Голландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи "БУК". Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Кримінальне розслідування, що має встановити винуватців, триває.

Водночас міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу "БУК" зі складу російської 53-ої зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак "Малайзійських авіаліній". Крім того, група активістів-розслідувачів Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, у якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт з іменами та фотографіями військових, група передала нідерландській прокуратурі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-