У США пішла з життя активна діячка діаспори Віра Андрушків

У США пішла з життя активна діячка діаспори Віра Андрушків

Укрінформ
У Сполучених Штатах Америки завершився земний шлях педагогині та громадської діячки української діаспори у США Віри Андрушків, відомої своєю активною багатолітньою допомогою Україні.

Як передає Укрінформ, про сумну звістку у Фейсбуці повідомило видання Diaspora.ua.

Віра Андрушків – педагогиня, активна учасниця Союзу українок Америки (СУА). У 1972–1976 роках очолювала в Детройті Комітет в Обороні Переслідуваних в Україні, з 1997 по 1999 була директоркою літніх курсів українознавства Гарвардського Університету.

В 1985–1999 рр. Віра Андрушків викладала у Вейнському (Детройт) та Мічиганському (Анн Арбор) університетах. З 1999 р. є директоркою програми «Партнерство громад» при Фундації Україна - США у Вашингтоні.

Після проголошення незалежності України Віра Андрушків активно долучилась до розвитку бізнес-освіти в Україні. Зокрема, впродовж багатьох років вона допомагала організувати стажування студентам новоствореного Львівського Інституту Менеджменту в Бізнес-школі Вейнського університету. Пізніше Віра Андрушків очолювала Детройтську округу Союзу українок Америки.

З початком війни на сході України Союз українок Америки з активним залученням Віри Андрушків почав допомагати українським добровольцям, надсилав продовольство й одяг як для бійців, так і для переселенців.

Завдяки фінансуванню Союзу українок Америки в Українському католицькому університеті відкрили Центр психологічного консультування УКУ «Простір надії». Тут всі, хто постраждали від війни, можуть отримати безплатно фахову психологічну/психотерапевтичну допомогу за чинними міжнародними протоколами.

Від початку діяльності Української католицької освітньої фундації в Детройті Віра Андрушків залучилася до активної підтримки УКУ, очоливши Комітет приятелів у Детройті, а до розвитку Lviv Business School (LvBS) порадами та контактами.

Нагадаємо, у лютому 2020 року Вірі Андрушків було надано звання «почесний доктор УКУ».

Фото: ucu.edu.ua, Український католицький університет UCuniversity у Facebook

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-