В Австралії держава допомагає купувати квартири - емігрантка

В Австралії держава допомагає купувати квартири - емігрантка

910
Укрінформ
В Австралії держава допомагає своїм мешканцям придбати перше власне житло.

Про це в сюжеті ICTV розповіла українка Аліна зі Слов'янська, яка шість років мешкає в австралійському місті Перт. Вона приїхала сюди як студент-стажер, потім влаштувалася на роботу та отримала робочу візу. Зараз має право на постійне проживання в країні.

"Новачкам, тобто тим, хто вперше купує житло, трохи допомагає держава. Вони дають грант на суму 10 тисяч доларів, який ти можеш покласти на депозит, зробити ремонт у квартирі або придбати меблі", - розказує вона.

Водночас, місцеві банки також допомагають із облаштуванням власного гніздечка.

"Всім дають кредити на 30 років, а тим, хто вперше купує квартиру, навіть знижують процентну ставку, яка зазвичай складає 5-6% на рік", - повідомила дівчина.

Крім цього, за її словами, для студентів існують знижки на оренду житла на Зеленому континенті. Наприклад, Аліна знімає квартиру за 1,5 тисячі австралійських доларів (близько 29 тис. грн), вона платить $1200, а решту - доплачує держава.

"В Австралії досить дороге життя, особливо ціни на житло. Наприклад, ми знімаємо однокімнатну квартиру в п’яти кілометрах від центру міста, і платимо 1500 доларів. Це хороша квартира в новобудові, але порівняно з вартістю житла в Америці, і вже тим більше в Україні – це величезні гроші", – розказує дівчина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-