Українські художники з Австралії презентували понад 60 картин у Києві

Українські художники з Австралії презентували понад 60 картин у Києві

1194
Укрінформ
У столиці презентували понад 60 творів живопису та графіки шести українсько-австралійських художників, роботи яких обєдналися у виставку під назвою "Художники-Амбасадори. Українська Австраліана".

Відкрилася експозиція з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Австралією та Україною, а також відзначення 70-річчя поселення українців в Австралії, інформує прес-служба КМДА.

"Вперше в Україні експонуються понад 60 творів живопису та графіки шести українсько-австралійських художників із колекцій київського Музею української діаспори та Бережанського краєзнавчого музею. Серед них - представники третьої хвилі еміграції: Володимир Савчак, Тимофій Мессак, Петро Кравченко, Степан Хвиля, Леонід Денисенко та сучасна австралійська художниця українського походження Світлана Солдатова", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у КМДА, у проекті представлені роботи різних періодів творчості митців - від ранніх творів 1940-х років, створених у повоєнній Європі, до пізніх, написаних на зламі ХХ-ХХІ століть.

"На виставці також презентують картини, в яких митці відобразили незвичайну культуру та унікальну природу Австралії: залиті сонцем місцеві пейзажі, екзотичні поселення аборигенів, портрети корінних жителів Зеленого континенту. Особливу атмосферу проекту створять унікальні архівні відео: сюжети з відкриттів ретроспективних виставок художників та інтерв’ю, відзняті у їхніх помешканнях в Австралії", - наголошують в адміністрації.

Крім того, під час виставки заплановані додаткові заходи, присвячені творчості Володимира Савчака. Виставка триватиме до 24 вересня у Музеї української діаспори.

Фото В. Савчака. Село в Центральній Австралії  (100krokiv.info)

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-