Українці почистили сплюндрований пам’ятник воїнам УПА у Польщі

Українці почистили сплюндрований пам’ятник воїнам УПА у Польщі

Укрінформ
Працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля", що при Львівській обласній раді, почистили від фарби осквернений вандалами хрест на могилі-кургані 62 воїнам УПА.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля", що при Львівській обласній раді, почистили від фарби хрест на могилі-кургані 62-м воїнам УПА, які загинули у боях з військами НКВС навесні 1945 року", - йдеться у повідомленні.

Пам’ятник на горі Монастир Підкарпатського воєводства Польщі встановлений за погодженням і за фінансування польської сторони.

Нагадаємо, у червні 2015 року вандали знищили надмогильну плиту з іменами упівців і зафарбували гранітний хрест. Українська сторона, зокрема Інститут національної пам’яті просив польську владу усунути сліди наруги і відновити пам’ятний знак. Оскільки нічого не було зроблено, львів’яни відчистили хрест від фарби і звернулись до місцевої влади Підкарпатського воєводства і польських урядовців із листом про відновлення таблиці. Впродовж 2014-2016 років у Польщі вандали зруйнували і осквернили чотирнадцять могил і пам’ятних знаків українцям.

У свою чергу, в Україні провокатори осквернили пам’ятники у колишньому селі Гута-Пеняцька на Львівщині і меморіальний комплекс в Биківні на Київщині. Але українська сторона віддразу відчистила образливі написи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-