Ексгумація Олександра Олеся: Родина Михайлишина не знала про могилу поета

Ексгумація Олександра Олеся: Родина Михайлишина не знала про могилу поета

881
Укрінформ
Родина Володимира Михайлишина не була поінформована про те, що могила на цвинтарі у Празі належала українському поету Олександру Олесю і його дружини Вірі Кандибі.

Про це "Радіо Свобода" розповів онук Михайлишина Марко Діан, який проживає у Швейцарії.

"То було так, що дідо собі купив могилу, він помер і ми його поховали до тої могили, яку він собі купив. А що там хтось лежав, то нам не було відомо. Що там лежав пан Кандиба (Олесь – ред.), ми не знали", – сказав онук.

Він запевнив, що про те, чиї саме останки були в могилі, його батьки дізналися лише напередодні, але вирішили, що вже запізно скасовувати церемонію поховання.

"Як ми тільки тоді довідалися, то ми вже, властиво, нічого змінити не могли. Батько так вирішив", – зазначив Діан.

Нагадаємо, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі у Празі було примусово ексгумовано останки видатного українського поета і драматурга Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби. На їхньому місці був похований Володимир Михайлишин, виходець з України, який доглядав за могилою письменника та сплачував за неї необхідну ренту й, відповідно до чеських законів, набув на цю ділянку права власності. Поховати там Володимира Михайлишина вирішив його син і спадкоємець Роман.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби в Україну. На це дали згоду їхні родичі у Канаді.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що при Міністерстві культури буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-