Центр україністики Університету ім. Монаша у Мельбурні відкрив двері для нових студентів

Центр україністики Університету ім. Монаша у Мельбурні відкрив двері для нових студентів

1289
Ukrinform
Центр українських студій ім. Миколи Зерова в Австралії, який базується в Університеті ім. Монаша у Мельбурні (Вікторія), презентував свої досягнення у рамках Дня відкритих дверей згаданого навчального закладу.

Про це повідомив власний кореспондент Укрінформу з посиланням на директора Центру україністики Університету Марка Павлишина.

Зокрема гості, в основному школярі, які стоять перед вибором університетських програм, змогли ознайомитися з українським стендом у приміщенні Campus Centre в Клейтонському кампусі, отримати консультації викладачів та відгуки студентів, які навчаються за українськими програмами Центру.

Наразі на українознавчих студіях навчаються 20 студентів та існує 2 докторські стипендії. Фінансову підтримку студентам надають члени Комітету «Приятелів енциклопедії українознавства» та Фундації українознавчих студій Австралії. Крім того, вже традиційно стипендії для учнів, які вивчають українську мову, спонсорують меценати Віктор та Марія Рудевичі.

За словами Марка Павлишина, цього року п’ятеро монашських студентів взяли участь у Літній школі української мови й культури Українського католицького університету у Львові.

Окрім того, за підтримки Центру видано книгу видатного українського педагога Василя Сухомлинського «Серце віддаю дітям» у перекладі наукового співробітника університету доктора Алана Кокеріла та новий роман відомого діяча української громади Мельбурна Андрія Ляховича «Більш, ніж подорож».

Продовжується дослідницька та наукова діяльність Центру з українознавчої тематики, нові дослідження та статті на цю тему опубліковано у наукових журналах та енциклопедіях Австралії.

Як зазначили організатори свята, Центр україністики є унікальною і важливою частиною освітнього і наукового життя Університету ім. Монаша.

Довідково: Університет ім. Монаша це – найбільший австралійський державний університет. В ньому навчається близько 55 тис. студентів. Загальна вартість інвестицій та дотацій в університет складає US$ 1,17 млрд.

Університет Монаша був заснований 30 травня 1958 року на підставі закону Парламенту штату Вікторія.

Університет названо на честь видатного австралійського генерала сера Джона Монаша. Девіз університету: «Ancora imparo» (Продовжую навчатись – італ., вислів належить Мікеланджело).

Університет має вісім загальних кампусів: шість у штаті Вікторія, один у Малайзії та один у ПАР. Університет також має центр в Прато (Італія).

Університет Монаш входить до престижної «Групи восьми» (група найбільш інтенсивних дослідних університетів Австралії).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-