У столиці з'явилася вулиця дослідника Голодомору в Україні Мейса

У столиці з'явилася вулиця дослідника Голодомору в Україні Мейса

1129
Ukrinform
У Києві з’явилася вулиця американського дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор 1932–1933 років. 

Американець започаткував традицію на роковини Голодомору запалювати на підвіконнях свічки

Про перейменування написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у одній із соцмереж, передає Громадське.ТБ.

"За його даними, Володимир Кличко нарешті підписав рішення КМДА про перейменування. У переліку перейменованих вулиць вулицю Колективізації перейменували на Джеймса Мейса", - йдеться у повідомленні.

Джеймс Мейс - американець, чиї предки походили з племені Черокі. Він був виконавчим директором Комісії США з голоду в Україні, створеної для дослідження Голодомору за вимогою української діаспори 13 грудня 1985 року.

На Комісію покладались обов’язки дослідити Голодомор в Україні 1932-1933 років (зібрати всю доступну інформацію про Голодомор в Україні 1932-1933 років; проаналізувати причини та наслідки Голодомору для української нації та інші країни; дослідити та вивчити реакцію вільних держав на Голодомор) та надати Конгресу для друку остаточну доповідь результатів досліджень.

Саме ця Комісія першою в світі, серед іншого, визнала, що голод в Україні був штучним і спричинений максимально можливими вилученнями продуктів харчування в сільського населення, але аж ніяк не посухою, а кількість жертв трагедії йде на мільйони. Окрім того, комісія звинуватила тогочасний уряд США в бездіяльності, адже той мав широку та вчасну інформацію про Голодомор, але виявився нездатним зробити будь-які дії, які б покращили ситуацію, а також окремих представників американської преси, які співпрацювали з радянським урядом у приховуванні правди про існування Голодомору в Україні.

25 грудня 2015 року у Броварах назвали вулицю Джеймса Мейса, яка стала першою вулицею в Україні, названою на честь дослідника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>