Вже скоро у Брюсселі - фестиваль "Ukraine on Film: Way to Freedom"

Вже скоро у Брюсселі - фестиваль "Ukraine on Film: Way to Freedom"

959
Ukrinform
Вперше в бельгійській столиці,  23-24 січня, відбудеться фестиваль українського кіно. Його назва "Ukraine on Film: Way to Freedom", і представить він шість яскравих різножанрових стрічок.

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі організатор фестивалю "Ukraine on Film: Way to Freedom" в Брюсселі Ілля Дядик. 

"Фестиваль відбудеться 23-24 січня в Брюсселі, в Центрі образотворчих мистецтв "Воzar" - одній з найпрестижніших організацій Бельгії. Він пройде вперше, але ми плануємо його проводити щорічно. В програмі фестивалю шість фільмів - "Плем'я" Мирослава Слабошпицького, "Поводир" Олеся Саніна, "Гамер" Олега Сенцова, анімаційний альманах "Пригоди козаків", класика німого кіно "Одинадцятий" Дзиги Вертова. Фільм-відкриття фестивалю - "Все палає" Олександра Течинського, Олексія Солодунова, Дмитра Стойкова, який розповідає про Революцію гідності", - зазначив Ілля Дядик. 

Він додав, що ціль фестивалю - міжкультурний діалог і всі фільми будуть представлені творчими групами, після показів плануються дискусії та обговорення.

Як підкреслив Олексій Макєєв, політичний директор МЗС України, фестиваль мовою кіно покликаний  показати європейцям сучасну Україну.

"Ми хочемо зламати стереотипи, які сьогодні існують у європейської громадськості, і говорити не тільки про те, що Україна - це держава, яка сьогодні бореться за свободу, але й про те, що вона є цікавим, новим для багатьох європейців світом", - сказав він. 

Макєєв також зазначив, що важливий аспект програми фестивалю - фільм "Гамер" Олега Сенцова.

"Ми хочемо використати цю нагоду  для того, щоб привернути увагу європейців до проблематики українських політичних в'язнів", - сказав він, додавши, що протягом останнього року МЗС разом із партнерами організував чимало акцій на підтримку наших політичних в'язнів, зокрема шторми в  соціальних мережах, презентації у парламентах, самий тільки фільм Олега Сенцова був показаний у 20 європейських містах. 

Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно, додав, що програма фестивалю продемонструє розмаїття форм сучасного українського кінематографа та його тяглість.

"Ми хочемо продемонструвати, що українське кіно не виникло декілька років тому назад, що Україна - це країна з грандіозними кінотрадиціями, які започатковані ще в кінці ХІХ століття", - підкреслив він.  

І тяглість українського кіно на фестивалі продемонструє фільм "Одинадцятий" Дзиги Вертова. 

Як розповів Іван Козленко, директор кіноархіву і музею кіно Національного центру Олександра Довженка, цей фільм був створений у 1928 році. Симптоматично, що більшість зйомок пройшла на Донбасі. "Важливо, що це перший фільм, створений Вертовим в Україні. Їх він створив тут три. Включенням цього фільму, його реставрацією ми хочемо наголосити на суттєвому впливі кінематографічної авангардистської традиції Вертова на українське кіно", - наголосив Козленко. 

Фестиваль організований Держкіно України, компанією "Артхаус Трафік", Центром образотворчих мистецтв "Bozar" за підтримки Посольства України в Бельгії та Представництв України в ЄС і НАТО.    

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-