SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight Німецькі парафіяни зібрали допомогу для Волині - 09.11.2015 16:48 — Новини Укрінформ
Німецькі парафіяни зібрали допомогу для Волині

Німецькі парафіяни зібрали допомогу для Волині

1171
Ukrinform
Німецькі друзі зібрали для жителів Волині великий вантаж гуманітарної допомоги, який цими вихідними було відправлено в Україну.

Основна турбота зараз у тому, щоб машина безперешкодно пройшла через український кордон, розповіла кореспондентовi Укрінформу в ФРН керівник Центральної спілки українців у Німеччині (ЦСУГ) Людмила Млош.

"Ми відправили майже 8 тонн вантажу: 150 шкільних парт та 248 стільців до них, 9 шкільних дощок і 3 проектора; одяг, трохи побутової техніки, а також меблі для багатодітної сім'ї одного загиблого героя АТО, якій місцева влада виділили квартиру", - перерахувала Млош те, що знаходиться зараз у дорозі.

Німецькі парафіяни зібрали допомогу для Волині

Речі, знос яких не перевищує 25%, зібрали парафіяни берлінської церкви. До її настоятеля, священика Андреаса Гертелю з проханням допомогти, звернулася Людмила Млош ще влітку. Шкільні меблі подарувала одна зі шкіл столичного району Райнікендорф. На місці її розподілить волинська волонтерська організація "Європейський вектор", у якої немало заявок від шкіл, які прийняли багато дітей переселенців.

Зараз вантаж без проблем відправлено з Німеччини, для чого Млош сама їздила на митницю у Франкфурті-на-Майні, у співробітників якої документи не викликали жодних нарікань.

Підстави для побоювань є. Як розповіла пані Людмила, трохи більше місяця тому на пропускному пункті Яготин українська митниця затримала машину, яка везла з Берліна 40 шкільних парт і 80 стільців, також подарованих німецькою стороною для двох конкретних шкіл на Волині, з усіма необхідними документами. Вантаж вагою тонну заарештували й віддали лише після того, як одержувачам вдалося знайти витребувані 12 тисяч грн.

"Дуже хотілося б дізнатися, хто той експерт, який оцінив цi меблі в таку суму, і куди пішли ці гроші!", - сказала Млош. І переживає: якщо за тонну вантажу зажадали 12 тисяч грн, то скільки комусь може захотітися отримати за 8 тонн... При цьому українці Берліна витрачають на підготовку таких відправлень чималі гроші, в тому числі купуючи бензин для машини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-