Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник

Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник

Укрінформ
Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник.

Про це навчальний заклад повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"5 травня 2024 року перестало битися серце людини, яка ціле життя ішла за своєю мрією, а нерідко, зваливши її на свої плечі, і несла. Такою мрією і справою життя Івана Небесника стала сьогоднішня Закарпатська академія мистецтв", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у червні 1990 року він став першим демократично обраним директором Ужгородського училища прикладного мистецтва, яке з часом набуло статусу коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, а далі – у 2003 році - Закарпатського художнього інституту, з 2016 року - Закарпатської академії мистецтв.

Іван Небесник був лідером, який не просто показував шлях, а робив кроки перший. І коли постало питання необхідності відкриття закладу вищої мистецької освіти на Закарпатті, саме він першим підготував дисертацію і захистив її, саме він став першим професором у закладі.

"Цим Іван Небесник не тільки стимулював людей поряд із собою, а й започаткував той процес, який сьогодні представляють сотні публікацій та монографії, присвячені мистецтву Закарпаття, а популярність мистецької школи краю стала не тільки всеукраїнською, а й центральноєвропейською", - зазначили в академії.

Як повідомлялося, Іван Іванович Небесник — український педагог, професор кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Закар­патсь­кої академії мистецтв, кандидат педагогічних наук, член НСХУ, заслужений працівник освіти України.

Фото: mukachevo.net

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-