Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Роль Йосипа Сліпого у вирішенні Карибської кризи потрібно вивчати у школі

Роль Йосипа Сліпого у вирішенні Карибської кризи потрібно вивчати у школі

Укрінформ
Величний українець, по суті, врятував світ від ракетно-ядерної катастрофи планетарного масштабу

В Україні відзначають 130-у річницю із дня народження кардинала Йосипа Сліпого, глави Греко-католицької церкви, професора і науковця. І саме в ці дні велична постать духовного лідера, глави Греко-католицької церкви в Україні Йосифа Сліпого потребує переосмислення.

Мої останні дослідження показують, що український митрополит Йосип Сліпий разом із президентом США католиком Джоном Кеннеді та Папою Іваном XXІІІ був учасником Християнського Тріумвірату з порятунку світової цивілізації від загибелі в ядерній війні під час Карибської кризи 1962-1963 р.

Йосип Сліпий був ворогом комуністичної імперії за трьома вироками радянських судів. В таборах ГУЛАГу митрополит провів 18 років, поки 1963 року не був звільнений, за особистого розпорядження очільника СРСР Микити Хрущова.

Звільнення Й.Сліпого, на мою обґрунтовану свідченнями та архівними документами думку, здійснилося не завдяки, а саме всупереч бажанню Хрущова, щоб продовжити зупинені президентом США перемовини про припинення ракентно-ядерного протистояння планетарного масштабу. І саме звільнення українського бранця запустило процес ядерної розрядки. Вже за 4 місяці в Москві було укладено «Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою» між СРСР, США і Великою Британією (05.08.1963).  Потім до нього приєдналися й інші країни, сьогодні їх 131. Цей договір запустив процес укладання низки інших міжнародних угод, спрямованих на мирне співіснування країн та життя на планеті.

Джону Кеннеді в ході ініційованих Папою таємних перемовин у Москві, які проводив американський журналіст Норман Казенс під виглядом інтерв`ю, потрібна була вагома гарантія намірів Хрущова дотримуватися слова в перемовинах про замирення. Папа Римський Іван XXІІІ віднайшов таку гарантію – звільнення ворога СРСР і, що важливо, я вважаю, особистого ворога М.Хрущова –  незламного Й.Сліпого.

Кардинал страшенно дратував генсека, в минулому керівника Радянської України, бо за 18 років ув’язнення і знущань Й.Сліпий так і не погодився очолити РПЦ в Україні. Більш того, перебуваючи в ув’язненні, таємно здійснював пастирську місію в таборах атеїстів! Але жодних інших варіантів М.Хрущову не пропонували, бо такого рівня гарантій для президента США, є всі підстави вважати, не існувало.

Величний українець, по суті, врятував світ від ракетно-ядерної катастрофи планетарного масштабу разом із президентом США та Папою. Хоч усі троє залучені в цій історії відомі християни (три католики) в той час не зустрічалися між собою, як і з Хрущовим. Але їхні справи і вплив на світ були такої сили, що їхня взаємодія стала безпрецедентною за результатами. Вони врятували людство і світ разом, перебуваючи на відстані, роблячи кожен свою справу. Чи це не Божий промисел? Саме завдяки високій моралі, вірі та незламній волі український митрополит Й.Сліпий став безпосередньою точкою відліку ядерної розрядки, плодами якої ми насолоджувалися майже 60 років ще донедавна. Такі висновки випливають з мого останнього опублікованого наукового дослідження, що нагадує майже  детективну історію розслідування.

Йосип Cліпий здійснив багато для єдності й духовності українства, розвитку української науки та освіти у вільному світі за 20 плідних років життя після звільнення і помер у віці 92 років 7 вересня 1984 у Ватикані. 27-29 серпня 1992 року прах кардинала Йосипа Сліпого перенесли з собору святої Софії в Римі до крипти в соборі святого Юра у Львові й поховали біля учителя – А.Шептицького. Але у заповіті нам Й.Сліпий бажав лежати у Софії Київській – храмі соборної української Церкви святого Володимира.

Роман Колядюк, к.т.н, публіцист і дослідник життя й спадщини Й.Сліпого

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-