Вийшов тизер фільму про українського скульптора «Моє місце тут»

Вийшов тизер фільму про українського скульптора «Моє місце тут»

Відео
Укрінформ
Автори ігрового фільму «Моє місце тут», присвяченого історії життя українського скульптора Миколи Шматька, презентували тизер стрічки.

Про це Укрінформу повідомили в компанії DobranichFilm.

“Стрічка «Моє місце тут» розповідає про епатажного скульптора-самородка, якого визнали в Європі. В Україні він хоче створити власну іменну галерею, якої не бачив світ. Перед ним та його родиною постає непростий вибір – життя чи мистецтво. Розробка проєкту здійснюється за підтримки Українського культурного фонду”, - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, стрічку засновано на історії життя сучасного українського скульптора Миколи Шматька, який створив понад 750 пам'ятників (барельєфи, горельєфи, скульптури) і близько 500 картин. Авторська колекція, що експонується в галереї «Шматько і сини», нараховує понад 70 скульптур з уральського та італійського мармуру і близько 300 картин (живопис, графіка).

Читайте також: До 120-річчя художника Миколи Глущенка видали книгу та знімуть фільм

Зокрема, у 2004 році Шматько створив та втілив у мармурі скульптуру Святогірської Богородиці для Святогірської Лаври заввишки 4,2 м. Скульптура була висічена з 2 блоків уральського мармуру вагою 40 тонн.

Повідомляється, що Шматько народився на Донеччині, з 2004 по 2011 роки жив у Луганську, в своєму будинку-галереї, де й отримав звання «луганського короля мармуру». У 2007 році був нагороджений медаллю «Лоренцо Прекрасний Медічі» на Флорентійському Бієнале (Biennale Internazionale dell’Arte Contemporanea). У 2012-му він переїхав разом із родиною та унікальною колекцією на Закарпаття. Після невдалої спроби збудувати галерею опинився у Переяславі-Хмельницькому, де жив і працював у підвалі місцевої школи. Визнаний у Європі король мармуру помер у вересні 2020 року на 77-му році життя.

Режисеркою фільму та авторкою сценарію є Світлана Рудюк. Торік вона випустила документальну кінокартину «Ваш Василь» про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса.

Читайте також: Фільм про занедбану садибу, де працював Григорій Сковорода, вийшов онлайн

«Історія Миколи Шматька зацікавила мене ще п'ятнадцять років тому, коли я познайомилася з митцем. Людина без спеціальної освіти у 33 роки розуміє, як вдихати життя в мармур. Це якась містика, диво. Він починає творити цікаві витончені образи, багато з яких – реальні шедеври. Його визнають за кордоном. А вдома – він та його родина переважно митарствують у пошуках місця та коштів на створення галереї. Його не всі сприймають, але він не зупиняється, продовжує творити. Він уміє епатувати, привертати увагу, жартувати, наполягати, мінятися та змінювати, вчити та вчитися. І за таким героєм буде дуже цікаво спостерігати. Крім того, через історію скульптора та художника ми побачимо не лише його особисту драму, а й картину сучасного українського суспільства, культури та їхньої взаємодії. І сподіваюся, допоможемо привернути увагу до унікальної колекції картин та скульптур Миколи Шматька», зазначила режисерка стрічки «Моє місце тут».

Робота над стрічкою триває. Її прем’єра запланована на 2023 рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-