13 липня: народний календар і астровісник

13 липня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Собор дванадцяти апостолів; а ще дізнаємось, чому не варто призначати зустрічі у першу половину дня й про що кує зозуля

Нині православна церква святкує Собор дванадцяти апостолів. У народному календарі це свято, що відзначається на другий день після Петра і Павла, називається «Напівпетро», адже воно наполовину менше. А ще в народі звуть цю дату «маківка літа, поминки по весні, дванадцять апостолів».

Собор дванадцяти апостолів відзначається ще з IV століття. За три роки до трагічної події у своєму житті - розп’ятті на Хресті - Ісус почав збирати собі учнів. Серед простого люду він обирав тих, хто міг донести до інших любов до Бога, здатних служити людству. Покликаних до апостольства він наділив чудодійною силою, і вони залишили своїх рідних та звичне життя, щоб крок за кроком слідувати за своїм Ісусом нелегким шляхом до істини й спасіння роду людського.

Після вознесіння Ісуса і сходження на апостолів Святого Духу, вони продовжили своє служіння Ісусу Христу і розійшлися з проповідями по всьому світу, доносячи вогонь віри до всіх народів і племен.

Нині кінець Петрового посту, тому можна вже їсти все, що заманеться. А от алкоголь краще не пити, тим більше зловживати ним. Церква дозволяє лише трохи вина і не радить проводити гучні застілля.

Також сьогодні не можна злитися і сваритися, ображатися і пліткувати. Це день прощення і примирення.

Не призначайте зустрічі у першу половину дня, інакше вони погано закінчаться.

За народними спостереженнями, якщо зозуля продовжує кувати, то літо буде довге і тепле.

Іменинники: Андрій, Варфоломій, Іван, Матвій,  Михайло, Петро, Симон.

3-4-й місячний день. Місяць у знаку Діва. Гарний час для того, щоб вирішувати проблеми, що стосуються вашого способу життя, здоров'я, харчування. Це час сприятливий для всілякої кропіткої роботи, котра вимагає підвищеної уваги і терпіння.

Відмінний період для ведення бухгалтерії. Гарний час для ділової, наукової, інтелектуальної роботи, навчання, оформлення грошових документів, підвищення своєї кваліфікації. Саме на часі зайнятися прибиранням, наведенням чистоти і порядку.

Цього дня слід зважувати кожен свій крок, зіставляти всі «за» і «проти». Головне - дотримати гармонію у всіх сферах життя.

День тижня - вівторок. Цей день зможе захистити вас від несподіванок, неприємностей і навіть посприяє отримати допомогу.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році: +8,2°; а найтеплішим у 1936-му: +34,1°.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-