Давньоримських імператорів “оживили” за допомогою штучного інтелекту

Давньоримських імператорів “оживили” за допомогою штучного інтелекту

Фото
Укрінформ
Канадський спеціаліст у сфері віртуальної реальності Деніел Вошарт створив карантинний проєкт, в основі якого - наповненнями кольорами облич давніх статуй римських імператорів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Verge.

Реалізація інших проєктів Вошарта уповільнилися через пандемію коронавірусу, тому він вирішив зайнятися “оживленням” старих статуй. У пошуку матеріалу для трансформації, Вошарт обрав статуї імператорів Римської імперії.

Для створення портретів Вошарт використовує комбінацію різних ресурсів та програм. Основною з них є ArtBreeder, яка за допомогою машинного навчання оперує портретами та пейзажами.

На сайті програми є велика кількість облич у різних стилях, кожне з яких можна налаштувати за допомогою повзунків, що нагадує екран створення персонажів відеоігор.

Дизайнер завантажив у ArtBreeder зображення імператорів, які він зібрав зі статуй, монет та картин, а потім вручну відредагував їх, спираючись на історичні описи. “Я працював у Photoshop, завантажував зображення у ArtBreeder, переробляв, повертав у Photoshop, і знову редагував. Результатом роботи стали реалістичні та якісні портрети,” - сказав Вошарт.

Робота дизайнера уже зацікавила науковців, що відзначили реалістичність портретів.

Вошарт зазначив, що спілкувався з групою фахівців, які дали йому вказівки щодо певних імператорів. Вибір тону шкіри є однією з областей, де виникає багато суперечок, зокрема, з імператорами, такими як Септимій Север, який, вважається, був нащадком фінікійців або, можливо, берберів.

Читайте також: До 120-річчя Катерини Білокур музей декоративного мистецтва "оживить" її картини

Вошарт написав на своєму сайті, що його метою не була романтизація імператорів. “Обираючи бюст чи скульптуру, я надавав перевагу тому, що був зроблений за життя правителя. Деякі імператори, що були з останніх династій чи правили недовго, не мають бюстів. У цьому випадку я використовував зображення на монетах, а також описи родинного дерева та місця народження. Іноді я створював портрети з власної уяви,” - зазначив він.

У липні Вошарт завершив перші 54 замальовки, а цього тижня випустив оновлені портрети на продаж.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-