Фаворити нацвідбору. За кого вболіває культурний істеблішмент

Фаворити нацвідбору. За кого вболіває культурний істеблішмент

Укрінформ
Україна визначила виконавців, які пройшли до фіналу нацвідбору на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2020»

Наступної суботи ми визначимо фіналіста, а поки що можна помріяти. 

Так от, за головний приз змагатимуться виконавці: KRUTЬ, Jerry Heil, David Axelrod, KHAYAT та гурти Go-A і TVORCHI. Я особисто вболівала за неймовірну вокалістку Katya Chilly, за свого самобутнього земляка KHAYAT та за чудових земляків Сергія Притули - гурт TVORCHI (Хоча, місце народження, звичайно, не грає жодної ролі, всі вони, насамперед, українські виконавці, які прекрасно представлять нашу країну у Європі).

Katya Chilly
Katya Chilly

Майже вгадавши переможців другого туру нацвідбору, (бо в першому мою фаворитку не дуже підтримали), я вирішила поцікавитися у незаангажованих - проте тих, хто дуже знається на музиці і культурі, й до того ж соціально активних людей - хто є їхніми фаворитами нинішнього нацвідбору, або принаймні, хто на їхню думку міг би гідно представити нашу країну на цьогорічному конкурсі Євробачення в Нідерландах.

Олександр Ярема, голова Держагентства розвитку молоді і громадянського суспільства:

«Щиро кажучи, не надто заглиблений в процес (Нацвідбір на Євробачення - ред.). З тих кого чув і бачив сподобались Jerry Heil та Fo Sho (оригінальність). Та ще напевно David Axelrod. Хоча, загалом, люблю слухати трохи "важчу" музику».

Марія Бурмака, співачка:

«Я не повністю дивилась трансляцію першого нацвідбору, але звісно бачила номер Каті Чілі - це не формат Євробачення, але було потужно. Найбільше сподобалась Круть. І ще одні фолкові дівчата, Go-A. У другому півфіналі, цікаво було дивитись, як виступить Девід Аксельрод, Еліна Іващенко і Fo Sho.

Fo Sho
Fo Sho

Вчора деяких конкурантів побачила вперше і мені дуже сподобались «Tvorchi». Дуже сильне відчуття часу, звуки дуже актуальні, фрази (як каже член журі нацвідбору Дроздов, «хуки»). Словом мені таке подобається. Сучасна музика і оце студентський задор, іх рухи, ці танці! Аж запосміхалась».

Олександр Ягольник, продюсер: 

«Вразила особливо Круть, а також Катя Чилі та Jerry Heil з першого туру. Хто поїде буде видно в фіналі». Після учорашнього другого нацвідбору я перепитала у пана Олександра, чи не додалося у нього фаворитів? Відповів: «Додалися TVORCHI». 

Марина Гримич, письменниця:

«Якщо чесно, я не дивлюся, але серед них усіх вболіваю за Jerry Heil. Тільки за неї».

Вибір фронтмена рок-гурту СКАЙ Олега Собчука цілковито співпадає з моїм, і ми віримо, що ця співачка для дуже багатьох залишається переможницею. «Я за Катю Чілі», говорить співак.

Продюсер та письменник Ілларіон Павлюк зізнався, що геть не слідкує за перебігом нацвідбору і не знає половину гуртів, проте FO SHO круті.

Едуард Приступа (Діля), співак:

«Чесно, передивився номінантів, скажу так: фаворита у мене немає, чогось чи когось особливого я для себе не відкрив. Так, багато етніки, але коли ти працюєш з фолклором вже більше 20 років, все почуте на відборі здається вчорашнім років 10 тому... але, попри це, майже всі артисти дуже талановиті і самобутні, і гідні представити Україну. Насправді, ми не можемо вгадати, що той, чи інший номер прийдеться до душі слухачам».

Анжеліка Рудницька, співачка:

«Усі цьогорічні фіналісти дуже різні стилістично. І по-своєму цікаві. TVORCHI - щось нове для української сцени. Та чи можна цим здивувати європейського глядача?

TVORCHI
TVORCHI

Хайята з його цікавим вокалом ми полюбили ще з минулого року, тому вболіваємо за нього, як за рідного.

KHAYAT
KHAYAT

Девід Аксельрод (перевтілений Володимир Ткаченко) - потужні пісня і голос, але все дуже правильно, надто академічно, пріснувато, без перчинки. Хоча ідея з ангелами видовищна.

Девід Аксельрод
Девід Аксельрод

Джері Хейл з цікавим меседжем, але нова пісня не перевершила головного хіта співачки. Та й самоіронія сприймається краще, ніж серйозні заклики, коли це не стосується більшості.

Джері Хейл
Джері Хейл

Марина Круть - історія про те, як кошти, зібрані на весілля, пішли на підготовку до «ЄБ», зворушила публіку, але дивитися весь номер на дівчинку, яка сидить, закрита бандурою, це не для «Євробачення».

Марина Круть
Марина Круть

«Го-А» - яскраве поєднання українського традиційного співу і електронної музики - модна в Україні течія. Щоб вразити більш широкого глядача - потрібне заворожуюче шоу.

Го-А
Го-А

Очевидного лідера немає.

Усім доведеться ще допрацьовувати номери, і тут важливі їхні можливості брати на себе витрати, без яких участь у ЄБ неможлива.

Бажаю усім успіху, сміливості, внутрішньої сили, бажання перемогти, без якого немає сенсу навіть починати цю боротьбу».

***

Я цілковито погоджуюся зі своїми професійними візаві, вгадати справді неможливо, і коли отой «хук» спрацює чарівним чином на вуха слухачам знає лише Всесвіт. Але, погодьтеся, це ж так добре, що у нас є і постійно з’являються нові гурти і виконавці, які створюють талановиту українську європейську музику.

Фінал Національного відбору на Євробачення-2020 пройде 22 лютого, будемо вболівати. Нехай переможе сильніший. Хоча музика - це не про перемогу, це про постійний рух до прекрасного.

Любов Базів. Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-