ВООЗ не визнавала емоційне вигорання хворобою - Супрун

ВООЗ не визнавала емоційне вигорання хворобою - Супрун

Укрінформ
Всесвітня організація охорони здоров’я не визнавала емоційне вигорання хворобою, як про це повідомляли деякі ЗМІ.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

“На асамблеї World Health Organization (WHO) оновили Міжнародну класифікацію хвороб. У ній вигорання входить до категорії факторів, які впливають на стан здоров’я або контакт зі службами системи охорони здоров'я”, - нагадала Супрун.

За її словами, насправді синдром вигорання на роботі - не нововведення МКХ-11 (останньої редакції переліку). Це визначення також було у попередньому виданні - МКХ-10.

Емоційне вигорання безпосередньо стосується роботи, і у ВООЗ вважають, що цей термін не варто застосовувати щодо інших сфер життя, пише Супрун. Це синдром, що є результатом хронічного стресу на роботі.

Водночас важливо розуміти, що йдеться не лише про велике навантаження на роботі, а про значний і тривалий стрес. Саме тому емоційне вигорання часто трапляється у тих, хто постійно взаємодіє з іншими людьми — лікарів, психологів, учителів та поліцейських.

Читайте також: Українці не хочуть знати про свої хвороби через страх — Супрун

Також Супрун зауважує, що емоційне вигорання легко сплутати з депресією, адже людина в обох станах однаково пасивна і позбавлена сил. Але різниця стає очевидною за даними аналізів.

Аби уникнути емоційного вигорання Супрун радить: зберігати баланс між роботою та особистим життям, робити перерви на відпочинок під час робочого дня, обговорити з роботодавцями можливу зміну графіку, за потреби звернутися до психолога чи психотерапевта, достатньо спати й відпочивати та регулярно займатися спортом.

Сьогодні у США та Європі з емоційним вигоранням стикається кожен третій. Тому варто заздалегідь дбати про своє психічне здоров’я, аби не потрапляти до групи ризику, попередила в.о. міністра охорони здоровʼя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-