11 травня: народний календар і астровісник

11 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Сосипатра; ворожимо на барвінку, мріємо про ясний схід сонця і очікуємо приємних несподіванок

Церква вшановує апостолів від 70-ти Іасона і Сосипатра. Обоє були учнями апостола Павла й проповідували християнство на острові Керкіру, відомого нам радше як Корфу.

На Сосипатра зацвітав барвінок. Барвінок, разом з базиліком, любистком, м’ятою і полином вважався священною рослиною. Його використовували і в весільних обрядах, і під час похоронів молодих людей (інша його назва – «могильниця», «гроб-трава»). Дівчині заборонялося висаджувати барвінок. Вважалося, що коли він зацвіте – вона заслабне і помре. На Закарпатті, Галичині, під час весілля барвінок зрізала лише сваха або дружка. Квіти окропляли свяченою водою й клали в решето на хліб. Якщо не було свого барвінку – позичали в сусідів, але в тих, хто жив у нижній частині села. Барвінок треба було нести обов’язково вгору. Де нещодавно брали барвінок на похорони – на весілля вже не брали. У польських травниках ХVІІ століття барвінок згадується як засіб поновлення любові між подружжям. Відваром коріння барвінку відьма може «призвати» до себе потрібну їй людину. За листям барвінку ворожили про важкохворого: якщо листя спливе в пляшці з горілкою через 9 днів і збереже зелений колір, хворий одужає.

Ясний схід сонця віщував гарну погоду на найближчі три дні. Якщо дощило й був вітер – очікували негоди. Тепла зоряна ніч обіцяла добрий урожай жита.

Іменинники сьогодні Анна, Кирило, Максим.

Нині 8-ий місячний день. Сьогодні, аби відчувати себе комфортно, нам конче необхідна порція теплоти, уваги і любові. Комусь достатньо й крихти, а комусь замало й океану. Емоції заважатимуть ясно мислити і об’єктивно оцінювати ситуацію. Чимало часу йтиме на пустопорожні балачки, пересуди і плітки. Від цього може серйозно постраждати справа. Всіляко уникайте шалу в сімейних стосунках. Подалі тримайтеся від тиранів, дурисвітів і експлуататорів різного штибу. День може здивувати приємною несподіванкою.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1946 році: +0,6; а найтеплішим у 1924 -  +29,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-