Не соками та клізмами: Супрун розказала, як правильно “чистити” організм

Не соками та клізмами: Супрун розказала, як правильно “чистити” організм

Укрінформ
“Очистити організм від шлаків”, яких ніхто ніколи не бачив, можна. Але “шлаки” — це старі молекули та органели клітин, а “чистити” тіло треба не соками, клізмами чи рисом, а голодуванням.

Таку пораду в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун оприлюднила у Facebook.

За її словами, голодування може бути корисним, а стародавня практика посту в наш час здобула наукове підтвердження та Нобелівську премію з медицини.

Голодування серед низки інших чинників (можливе просто обмеження калорій та фізичні навантаження) активує автофагію — дослівно, “самопоїдання”. Цей процес відбувається в тілі постійно, але кволо. Водночас, пише Супрун “нашим клітинам, як і нам, слід прибирати в хаті, викидати мотлох, реутилізувати непотріб та зношені речі”.

У 2016 році Нобелівську премію з медицини дали Осумі Йошинорі за відкриття та опис молекулярних та фізіологічних механізмів автофагії. Автофагія та голод, який її запускає, виявилися ефективними в полегшенні хвороб, пов’язаних із запаленням, серцево-судинних, нейродегенеративних і метаболічних хвороб, ожиріння та раку, сповільнення старіння та подовження тривалості життя.

Також, додає Супрун, автофагія допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера. Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу та баланс холестерину.

Супрун стверджує, що обмеження калорій — це науково обґрунтована дієта. “Для найкращого запуску автофагії голодування має тривати впродовж 18-24 годин. Тобто для “очищення клітин від шлаків” слід робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок. Можна їсти лише в певний період дня: наприклад, з 11 години по 18 — але ж не постійно! Іншими шляхами “обмеження калорій” є підхід, коли ми харчуємося як завжди, але влаштовуємо дні дуже обмеженого споживання їжі. Популярний варіант 5х2, коли ми п’ять днів їмо як завжди, і два дні споживаємо не більше ніж 500-600 ккал”.

Втім очільниця МОЗ попереджає, що до інтервального голодування є протипоказання.

А саме: люди, що “заїдають стрес”, можуть після дня автофагії з’їсти значно більше, ніж треба. Не варто одночасно голодувати і тренуватися. Можливе запаморочення та дуже низька ефективність тренувань. Особливо це стосується бігу чи плавання, зауважує Супрун.

Читайте також: Супрун назвала рецепт безпечного енергетика

Не варто голодувати вагітним жінкам - ліпше дотримуватися повноцінного, хоч і не надмірного, харчування. І взагалі несумісні діабет 2 типу і голодування. Введення інсуліну на тлі голоду може критично знизити рівень цукру в крові, попереджає Супрун.

Очільниця МОЗ порадила привчати організм до регулярних постів (якщо немає протипоказань), дотримуватися режиму харчування та відмовитися від перекусів і солодощів.

А тим, хто переконаний, що голодування “зовсім не його”, - займайтеся інтенсивними фізичними навантаженнями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-