Американці розробили новаторську терапію для лікування ВІЛ

Американці розробили новаторську терапію для лікування ВІЛ

Укрінформ
Команда з Піттсбурзького університету (США) розробила імунотерапію під назвою MDC1 для лікування ВІЛ.

Про це повідомляє портал Naked science.

"Команда з Піттсбурзького університету в деталях описує, як їй вдалося розробити імунотерапію під назвою MDC1. Ця процедура націлена на ВІЛ і цитомегаловірус, яким заражаються 95 відсотків людей, хворих на ВІЛ", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє портал, ВІЛ - дуже хитрий вірус. Він може ховатися в імунних клітинах людини, яка щодня вживає антиретровірусні препарати, і вичікувати, коли вона припинить терапію, щоб повернутися з новими силами. У такому випадку люди продовжують приймати антиретровірусні препарати протягом життя, попутно зазнаючі всіх пов'язаних з ними побічних ефектів.

Однак тепер дослідники з Піттсбурзького університету розробили ВІЛ-імунотерапію, яка не тільки виманює вірус з лігва, а й знищує його. Вчені вважають, що це перший крок на шляху до створення вакцини від ВІЛ.

"Імунна система витрачає багато часу на відстеження цитомегаловірусу; у деяких людей одна з кожних п'яти Т-клітин відноситься безпосередньо до цього вірусу. Це змусило нас задуматися: може, ті клітини, що безпосередньо борються з цитомегаловірусом, також складають більшу частину прихованого резервуара ВІЛ? Тому ми розробили імунотерапію не тільки для боротьби з ВІЛ, але і для активації Т-хелперів, специфічних для цитомегаловірусу", - говорить один з дослідників Чарльз Ріналдо.

Для проведення експерименту команді потрібна була кров хворих на ВІЛ - і досить багато, - які приймають антиретровірусні препарати. У випробуваннях брали участь понад 20 осіб.

Читайте також: Фахівці назвали основні шляхи поширення ВІЛ-інфекції в Україні

Вчені також ізолювали імунні клітини, відомі як дендритні клітини, які інший дослідник Роббі Мейяр називає квотербеками імунної системи.

"Вони передають м'яч і диктують план гри, повідомляючи іншим імунним клітинам, куди прямувати і з чим боротися", - сказав Мейяр.

Цей план спрацював, і у MDC1 вийшло виманити прихований ВІЛ у зараженій крові, а потім вбити його.

Вчені планують отримати фінансування для проведення клінічних випробувань на людях. Вони також сподіваються, що одного разу їм вдасться створити вакцину, яка дозволить ВІЛ-інфікованим припинити прийом щоденних препаратів.

Фото: Naked science

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-