"Брама" і "Дике поле" - лідери за кількістю номінацій на "Золоту Дзиґу"

Укрінформ
Стрічки “Брама”, “Дике поле”, “Коли падають дерева”, “Донбас” та “Шляхетні волоцюги” представлені у найбільшій кількості номінацій Третьої Національної кінопремії "Золота Дзиґа".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, претенденти у 20-ти номінаціях (в кожній з них від трьох до п’яти номінантів) були озвучені на прес-конференції Української кіноакадемії, присвяченій церемонії вручення кінопремії, що відбудеться 19 квітня.

Фільм “Брама” (режисер Володимир Тихий, продюсери Ігор Савиченко, Марко Супрун, Володимир Тихий, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко) представлений у 12-ти номінаціях: “Найкращий фільм”, “Найкраща режисерська робота”, “Найкраща чоловіча роль” (Ярослав Федорчук), “Найкраща жіноча роль” (Ірма Вітовська), “Найкраща жіноча роль другого плану” (Віталіна Біблів), “Найкраща операторська робота” (Слава Цвєтков), “Найкращий сценарій” (Павло Ар’є, Володимир Тихий), “Найкраща музика” (Антон Байбаков), “Найкращий дизайн костюмів” (Олена Гресь), “Найкращий грим” (Катерина Струкова), “Найкращий звук” (Михайло Закуцький), “Найкраща пісня” (Ірма Вітовська).

“Дике поле” (режисер Ярослав Лодигін, продюсер Володимир Яценко) претендує на нагороду в 11-ти номінаціях: “Найкращий фільм”, “Найкраща режисерська робота”, “Найкраща чоловіча роль” (Олег Москаленко), “Найкраща жіноча роль” (Руслана Хазіпова), “Найкраща чоловіча роль другого плану” (Володимир Ямненко), “Найкраща операторська робота” (Сергій Михальчук), “Найкраща робота художника-постановника” (Владлен Одуденко), “Найкращий сценарій” (Ярослав Лодигін, Сергій Жадан, Наталія Ворожбит), “Найкраща музика” (Юхим Чупахін), “Найкращий звук” (Сергій Степанський), “Найкращий монтаж” (Олександр Чорний).

“Коли падають дерева” (режисер Марися Нікітюк, продюсери Ігор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов, Сергій Лавренюк, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко) змагатиметься у 10-ти номінаціях: “Найкращий фільм”, “Найкраща режисерська робота”,”Найкраща жіноча роль” (Анастасія Пустовіт), “Найкраща робота художника-постановника” (Влад Дудко), “Найкращий сценарій” (Марися Нікітюк), “Найкраща музика” (Микита Моісеєв), “Найкращий дизайн костюмів” (Костянтин Кравець), “Найкращий грим” (Тетяна Хорошун), “Найкращий звук” (Олександр Шатківський), “Найкращий монтаж” (Іван Банніков).

Фільми “Донбас” та “Шляхетні волоцюги” представлені у 5-ти номінаціях.

“Донбас” (режисер Сергій Лозниця, продюсер Денис Іванов) — у номінаціях “Найкращий фільм”, “Найкраща режисерська робота”, “Найкраща чоловіча роль другого плану” (Георгій Делієв), “Найкраща жіноча роль другого плану” (Олеся Жураківська), “Найкращий сценарій” (Сергій Лозниця).

“Шляхетні волоцюги” (режисер Олександр Березань) - у номінаціях “Найкраща операторська робота” (Юрій Король), “Найкраща робота художника-постановника” (Володимир Романов), “Найкращий дизайн костюмів” (Марія Керо), “Найкращий грим” (Ольга Ахтарнія), “Найкраща пісня” (“Кобіти” Rayband).

Фільми “Дике поле” та “Донбас” також мають шанс здобути “Премію глядацьких симпатій”, голосування за яку (загалом в ній беруть участь 10 стрічок) почалося 19 березня і триватиме до 10 квітня.

Щодо номінації “Найкращий документальний фільм”, то в ній змагатимуться “Домашні ігри” (режисер Аліса Коваленко, продюсери Валентин та Максим Васяновичі); “МІФ” (режисери Леонід Кантер та Іван Ясній, продюсери Леонід Кантер, Катерина Мізіна); “Тато — мамин брат” (режисер Вадим Ільков, продюсери Валентин та Максим Васяновичі, Ія Мислицька); “Явних проявів немає” (режисер Аліна Горлова, продюсери Аліна Горлова, Марія Берлінська).

Читайте також: Українська кіноакадемія оголосила номінантів на "Золоту Дзиґу"

У номінації “Найкращий короткометражний ігровий фільм” представлені “В радості і тільки в радості” (режисер Марина Рощина, продюсер Поліна Бушинська), “Штангіст” (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, продюсер Валентин Васянович), “MIA DONNA” (режисер Павло Остріков, продюсери Юрій та Дмитро Мінзянови).

У номінації “Найкращий анімаційний фільм” - 5 стрічок. Це “Голодний дух” (режисер Костянтин Федоров, продюсери Єгор Олесов, Олексій Толубко), “Мімікрія” (режисер і продюсер Фройд М.Вайзер), “Монах” (режисер Сашко Даниленко, продюсери Сашко Даниленко, Кася Забавко), “Найтемніший синій колір” (режисер і продюсер Оксана Курмаз), “Як розвеселити самотність” (режисер Степан Коваль, продюсер Ганна Полоніченко).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-