Супрун прокоментувала новий закон про секс

Супрун прокоментувала новий закон про секс

Укрінформ
Розширення понять «сексуальне насильство» і «зґвалтування» у Кримінальному кодексі дуже важливе, зокрема, у контексті запобігання насильству у сім'ї.

Про це написала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"...Просте поняття «згода на секс» викликало стільки побоювань про масові надумані звинувачення у насильстві. Бурхливі дискусії у соцмережах та панічні заголовки у деяких ЗМІ продемонстрували, як на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Найгірше, що подібні непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства у сім’ї. Щоби запобігти цьому — маємо відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла", - переконана керівник МОЗ.

Вона роз'яснила, що відтепер сексуальним насильством вважається і вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням у тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж якщо особа була в безпорадному стані.

"Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви", - наголосила Супрун.

За її словами, оновлення поняття «зґвалтування» полягає в тому, що відтині ним вважатимуться "дії сексуального характеру, пов’язані з проникненням у тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи".

Читайте також: Супрун розповіла, де брати хороший "холестерин" і як позбутися "поганого"

"Щодо важливості згоди на секс — вже класичним є приклад з чаєм у відомому відео, яке переклали на українську Центр "Жіночі перспективи". Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?" - зауважує в.о.міністра.

Тим часом, на сторінці Міністерства юстиції у Facebook оприлюднено інфографіку, в якій спростовуються міфи, які з'явилися після прийняття законодавчих змін щодо захисту від сексуального і домашнього насильства, зокрема міфи про необхідність отримання письмової згоди від партнера на секс.

Як відомо, 11 січня в Україні набрали чинності зміни до Кримінального кодексу, якими реалізуються положення Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, а також запроваджується кримінальна відповідальність за домашнє насильство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-