Мінкультури й Одеська кіностудія заснували конкурс імені Кіри Муратової

Мінкультури й Одеська кіностудія заснували конкурс імені Кіри Муратової

Укрінформ
Міністерство культури України спільно з Одеською кіностудією та Одеським відділенням Національної спілки кінематографістів України заснували конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі» для молодих кінематографістів.

Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

«Сьогодні, 5 листопада, у день народження Мисткині, з метою увічнення її пам’яті, популяризації українського кінематографу, а також сприяння розвитку національної кінематографії Міністерство культури України спільно з Одеською кіностудією та одеським відділенням Національної спілки кінематографістів України започатковують конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі», – зазначили в Мінкультури.

Як наголосив міністр культури Євген Нищук, "уявити українське, а й навіть світове кіно без постаті Кіри Муратової – неможливо, настільки великим є її внесок у його створення. Її фільми є зразками високого кіномистецтва та надихають митців як в Україні, так і далеко за її межами. Саме тому ініціатива започаткування конкурсу короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі» є надзвичайно важливою в контексті урядового порядку денного, де розвиток національного кіно займає одне з провідних місць у сфері розвитку культури".

Міністр нагадав, що державна підтримка українського кіно ще у 2014 році становила близько 20 мільйонів гривень, а зараз ця динаміка стрімко зростає – цьогоріч урядом України на розвиток вітчизняної кіногалузі виділено вже 1 мільярд гривень.

Особливо важлива така ініціатива, вважає міністр, "для відродження українського кіно та розвитку нового покоління сучасних українських кінематографістів. Наразі Міністерство культури має нові сучасні інструменти підтримки реалізації мистецьких ініціатив. Одним з таких є Український культурний фонд, який вже цього року надає грантову підтримку 298 проектам-переможцям, загальною сумою майже 150 мільйонів гривень. Серед них – 36 кінопроектів".

Нищук висловив сподівання, що "проект конкурсу короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі» знайде свою підтримку серед фахових експертів УКФ та Мінкультури і буде реалізований на найвищому рівні”.

У свою чергу, голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов акцентував, що "конкурс короткого метру імені Кіри Муратової – це також данина пам’яті великого режисера, продовження її творчості та висока планка до фільмів-учасників. Не випадково змагатись за кращий фільм будуть короткі метри, адже дебютною режисерською роботою Кіри Георгіївни на Одеській кіностудії була короткометражна картина «Біля крутого яру» (1962). Ця стрічка знята у тандемі з її чоловіком Олександром Муратовим. Самостійна ж повнометражна робота Кіри Муратової – «Короткі зустрічі» – була знята на Одеській кіностудії 1967 року".

Засновники конкурсу уточнили, що проведення першого конкурсу заплановано на 2019 рік, до участі в ньому запрошуватимуться молоді кінорежисери. Переможці конкурсу отримають фінансову й технічну можливість здійснити виробництво своїх кінопроектів на Одеській кіностудії.

Читайте також: Гройсман анонсував мільярд на розвиток кіно у наступному році

Нагадаємо, Кіра Георгіївна Муратова (1934–2018) – видатний український кінорежисер, автор двадцяти двох кінострічок, які мають світове визнання, одержали високі премії на багатьох престижних міжнародних кінофестивалях. Муратова відзначена численними професійними й державними нагородами. У 1997 році вона отримала почесне звання академіка Національної академії мистецтв України. З 2017 р. входила до складу Американської кіноакадемії, що визначає володарів премії «Оскар».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-