Слухати музику на повну гучність те саме, що слухати бензопилу — Супрун

Слухати музику на повну гучність те саме, що слухати бензопилу — Супрун

Укрінформ
За даними ВООЗ, близько 1,1 мільярда молодих людей (віком від 12 до 35 років) ризикують втратити слух через те, що слухають музику надто голосно

Про це з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«У підвищеній групі ризику появи проблем зі слухом знаходяться й ті люди, які дуже гучно слухають музику в навушниках. Прослуховування вашого улюбленого плейлиста в навушниках на високій гучності може пошкодити слух так само, як звук бензопили чи мотоцикла, наприклад. Адже, шум, який вони створюють, дорівнює близько 100 децибелам. Так само звучать і ваші навушники на максимальній гучності. Всього 30 хвилин часу в такому шумовому просторі можуть завдати безповоротної шкоди слуху», - пише Супрун.

Як зазначає в.о. міністра, вплив гучних звуків протягом тривалого періоду часу викликає втому сенсорних клітин вуха. Як результат — тимчасова втрата здатності чути або такі явища, як дзвін у вухах або ж “приглушений” шум. Слух нормалізується після того, як сенсорні клітини відновлюються. Такі перепади звуків буквально їх “зношують”, тому з часом ймовірність погіршення та навіть втрати слуху кардинально зростає.

На погіршення слуху впливають також генетична схильність кожної конкретної людини, хронічні хвороби та шкідливі звички, зокрема, куріння.

Водночас Супрун дає кілька простих, але дієвих порад тим, хто любить слухати музику, проте хоче вберегти слух.

«Не ставте звук на повну. Намагайтесь слухати музику в навушниках на безпечному рівні — не вище 85 децибелів».

За можливості, пише в.о. міністра, слід обирати якісні шумопоглинаючі навушники, які допоможуть ізолювати зовнішній шум.

При відвідуванні місць, де надто шумно, варто періодично робити паузи й виходити в спокійніше місце, аби дати відпочинок вухам. «Банальна порада, але кілька хвилин на вулиці допоможуть прийти слуху до тями», - радить Супрун.

Також у місцях, де є посилений шум, можна використовувати спеціальні вкладки для вух. Не можна також стояти близько до джерела шуму, наприклад, одразу біля динаміків. Важливо дотримуватися певного режиму в прослуховуванні музики. Наприклад, намагатися слухати музику в навушниках не більше 1 години на день або ж робити між цим тривалі перерви.

Читайте також: Важливо не перестаратись: Супрун розповіла все про клітковину

«Якщо відчуваєте, що ваш слух погіршився — обов’язково зверніться до лікаря! Та регулярно перевіряйте слух», - наполегливо радить Супрун.

У дописі також дається посилання на тест щодо гостроти слуху, який можна пройти самостійно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-