Метеоролог назвала найкращий час для наступної літньої відпустки

Метеоролог назвала найкращий час для наступної літньої відпустки

1913
Ukrinform
Відпустку на наступний рік варто планувати на липень-серпень, оскільки весна може бути досить затяжною і захопить початок літа.

Такі поради дала у вівторок на прес-конференції в Укрінформі завідувач відділу кліматичних досліджень та прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Вазіра Мартазінова, розповідаючи про зміну кліматичних умов, що спостерігаються останнім часом в Україні.

"Планувати відпустку краще наступного року на липень-серпень.  Можна і на вересень, але не виключено, що він буде досить непередбачуваним. Однак все, безумовно, залежить ще й від того, в якій країні люди планують відпочивати", - сказала Мартазінова.

Вона зазначила, що через зміну кліматичних умов літній і зимовий сезони в останні роки в суттєво скоротилися, а перехідні - весна і осінь - навпаки збільшилися. "Це відбувається через сучасні кліматичні умови. Тобто, коли ми говоримо про вересень, то він розпочинається уже з 16 серпня. Таке відбулося зміщення, що осінь розпочинається 16 серпня. Літо ж навпаки розпочинається пізніше - з середини червня. Тобто літо фактично зараз триває два місяці.  А весна тягнеться довго-довго. Осінь також стає довгою, але вона м'якша за весну", - розповіла науковець. 

Читайте також: Експерт прогнозує до 12° морозу вже у жовтні

Вона зауважила, що на відміну від попередніх років останнім часом найважчим весняним місяцем зараз є квітень, оскільки він відзначається великим дефіцитом опадів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>