Грипозний сезон: Супрун радить респіратори для захисту

Грипозний сезон: Супрун радить респіратори для захисту

742
Ukrinform
Хірургічна маска не захищає від зараження гострими вірусними респіраторними інфекціями, натомість для індивідуального захисту від ГРВІ, зокрема медичних працівників, слід використовувати респіратори.

Про це написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Хірургічна маска не захищає від зараження хворобами. Це особливо важливо усвідомлювати в період, коли багато людей починають хворіти на застуду та грип. Це досить відомий факт, втім досі багато хто впевнено стверджує: одягаючи маску, ми захищаємо свої дихальні шляхи від потрапляння збудників. Часом навіть називають хірургічні маски відповідною абревіатурою – засіб індивідуального захисту (ЗІЗ)", - зазначила Супрун.

За її словами, хоча хірургічна маска і має певні переваги, вона працює та захищає не зовсім так, як здається. "Хірургічна маска захищає медика від великих крапель та бризок біологічних рідин пацієнта (при проведенні різноманітних процедур – від клінічного огляду до хірургічних маніпуляцій; чи просто при контакті з пацієнтом в коридорі). Також вона зменшує кількість та відстань, на яку поширюються великі краплі, – тобто призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Тобто маски необхідно одягати пацієнтам з метою меншого поширення інфекцій в закритих приміщеннях або тим, хто здійснює оперативні втручання", - наголосила Супрун.

Натомість, за її словами, хірургічні маски не призначені для захисту від потрапляння збудників в дихальні шляхи, тобто вона не захищає від хвороб тих, хто власне її надягає.

"Це чітко прописано у державному стандарті України – ДСТУ EN 14683:2014 та відповідає європейським нормам", - додала Супрун.

Водночас до ЗІЗ, за її даними, належать, наприклад, респіратори.

Читайте також: Епідеміолог попереджає про “агресивний” грипозний сезон

"На відміну від масок, через респіратор здійснюється фільтрація дрібних часточок (що можуть залишатись в повітрі протягом тривалого періоду часу). Дизайн респіраторів передбачає щільне прилягання до обличчя (чого ми не спостерігаємо при використанні масок, й зокрема це сприяє потоку повітря через краї). Ступінь функціональної здатності респіратора фільтрувати повітря можна визначити за спеціальним маркуванням на ньому (чого не має на масках)", - повідомила Супрун.

Вона також нагадала, що для всіх ЗІЗ в Україні діє технічний регламент, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 27.08.2008 № 761.

"Тож як індивідуальний захист медичних працівників однозначно рекомендуємо використовувати респіратори. Відповідно до Закону України "Про охорону праці" роботодавець – головний лікар, або департамент охорони здоров’я – має забезпечити своїх працівників необхідним оснащенням. І ще, хірургічні маски також неефективні на вулиці. Будьте здорові та дихайте на повні, здорові, груди!" - підсумувала Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-