ВІЛ у Східній Європі поширюється найшвидше у світі — ВООЗ

ВІЛ у Східній Європі поширюється найшвидше у світі — ВООЗ

842
Ukrinform
У Східній Європі зафіксовано найвищі темпи у світі поширення епідемії ВІЛ-інфекції

Про це із посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) повідомляє Центр новин ООН.

"В Європейському регіоні ВООЗ - найвища кількість людей в усьому світі, які страждають на туберкульоз із множинною лікарською стійкістю. За останні п'ять років кількість хворих на туберкульоз і ВІЛ збільшилася на 40 відсотків. У Східній Європі епідемія ВІЛ-інфекції поширюється найвищими темпами у світі. Водночас держави не вживають заходів, необхідних для повної ліквідації туберкульозу до 2030 року", - наголошує ВООЗ.

Міжнародні експерти підкреслюють, що туберкульоз, як і раніше, входить до десятки головних причин смертності у світі.

"Попри те, що, починаючи з 2000 року, завдяки вжитим заходам вдалося зберегти життя 54 млн осіб, ситуація залишається кризовою. За останні 50 років було розроблено тільки два нові ефективні препарати для лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Згідно з доповіддю, протягом життя на туберкульоз можуть захворіти 1,3 млрд осіб", - зазначають у міжнародній організації.

У ВООЗ підкреслюють, що дані нової доповіді про поширення ВІЛ-інфекції у світі свідчать, що це небезпечне захворювання знову перейшло в наступ на людство.

Читайте також: Майже 100 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-статус - Супрун

"У 50 країнах світу зростає кількість випадків інфікування, а показники смертності знижуються дуже повільно. Причому в Східній Європі і Центральній Азії за останні двадцять років показники зросли вдвічі. Це дані Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС). Уперше 13 установ ООН планують активізувати співпрацю для того, щоб досягти необхідного зменшення захворюваності на ВІЛ, туберкульоз і гепатит до 2030 року, а згодом і повністю перемогти ці хвороби", - зазначають у ВООЗ, підкресливши, що це рішення було прийнято на 73-й сесії Генасамблеї ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>