Квіти, одяг та Винник: на Харківщині триває фестиваль

Квіти, одяг та Винник: на Харківщині триває фестиваль "Весілля у Малинівці - плюс"

Укрінформ
Наймасштабніший фестиваль весільних обрядів на Слобожанщині - "Весілля у Малинівці - плюс" - в 11-й за рахунком раз зібрав кілька тисяч гостей, включаючи знавців весільних обрядів з п'яти країн світу, в селі Малинівці Чугуївського району Харківської області.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Фестивальне поле з ранку розквітло не лише квітами (букети тут просто дарують гостям), але і національним одягом учасників з України, Грузії, Вірменії, Греції, Білорусі, весільними строями різних часів і народів, у тому числі, нацменшин, що проживають на Слобожанщині, різноколірними виробами народних майстрів на тему дня, яскравими повітряними кулями - від звичайних, для дітей - до гігантських, під назвою "Крила для закоханих", в гондолі яких можна піднятися в небо.

Свято проходить на 16-ти локаціях і п'яти сценах: від "Весільних воріт" з ретрофотовиставкою весіллів, конкурсу гігантських весільних вінків, "Галявини весільних оберегів" і "Весільного містечка" з обрядами нацменшин - до "Дитячого містечка" з атракціонами, цирком, контактним зоопарком і концертних майданчиків для виступів самодіяльних і професійних артистів, включаючи Ольгу Цибульську, Олега Вінника і театр циганської пісні "Очі чорні". Родзинкою фестивалю стала можливість укласти в "Арці закоханих" жартівливий шлюб на одну добу, а також - і це вже серйозно - парад дійсних молодят дня, а також пар, які офіційно зареєстрували шлюб на минулих фестивалях.

"Фестиваль, названий за аналогією із знаменитою в 60-і роки музичною кінокомедією "Весілля у Малинівці", натурні зйомки якої проводилися і в селі Маинівка на Харківщині, заснований ще в 2001 році. Це перший фестиваль, де учасники демонстрували весільні обряди України, зокрема, Слобожанщини, а згодом - схожі обряди народів світу. В останні п'ять років фестиваль вимушено перервав роботу через агресію Росії на Донбасі. Проте в цей, 11-й за рахунком раз, він з'явився перед глядачам в оновленому вигляді: у його програмі давні весільні обряди об'єдналися з сучасними, а метою стала популяризація фольклорного жанру, розвиток звичаїв і традицій рідного краю", - коментує подію начальник департаменту культури і туризму Харківською ОДА Олег Яцина.

Читайте також: ВІННИЦіЯнський фестиваль роздав "Золотих летючих слонів"

За його словами, фестиваль проводиться під патронатом голови Харківської Юлії ОДА Світличної, яка приїде сюди привітати і обдарувати молодожонів: "На проведення фестивалю не довелося витрачати бюджетні кошти, спонсорами свята сталі агрофірми і підприємства району".

Фестиваль завершиться о 23:00 фаєр-шоу і дискотекою. Всіх іногородніх гостей відвезуть до Харкова, до метро "Індустріальна", спеціально замовлені автобуси.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 4 серпня 2013 року в селі Малинівка Харківської області відкрили пам'ятник героям кінокомедії "Весілля у Малинівці", де в ролі Попандопуло змальований популярний кіноактор, харків'янин за народженням Михайло Водяний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-