Новий фільм Лозниці покажуть на Венеціанському кінофестивалі

Новий фільм Лозниці покажуть на Венеціанському кінофестивалі

Укрінформ
На 75-му Венеціанському кінофестивалі у п'ятницю в позаконкурсній програмі неігрового кіно відбудеться світова прем’єра документального фільму Сергія Лозниці "Процес". 

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Держкіно. "Процес" – це документальний фільм, змонтований з хроніки 30-х років, про сталінські репресії.

Нинішнього року це вже третя робота відомого режисера, яка отримує прем’єру на головних світових кінофестивалях", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, іншу документальну стрічку Лозниці - "День перемоги" - було представлено у програмі "Форум" на Берлінале, а створений за підтримки Держкіно ігровий фільм "Донбас" отримав нагороду за найкращу режисуру програми "Особливий погляд" 71 Каннського кінофестивалю.

Крім того, за рішенням Українського Оскарівського комітету фільм "Донбас" представлятиме Україну у цьогорічній боротьбі за премію "Оскар".

Читайте також: Український фільм вперше дістав премію Венеційського кінофестивалю

Раніше у рамках 75-го Венеціанйського кінофестивалю українсько-італійський фільм "Ізі" отримав нагороду Opera Prima програми Kineo Diamanti al Cinema, яка вручається за найкраще поєднання художньої якості та потенційної можливості поширення фільму на міжнародному ринку.

Венеціанський міжнародний кінофестиваль - найстаріший та один із найпрестижніших у світі кінофестивалів категорії "А". Цьогоріч він проходить із 29 серпня по 8 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-