Чоловіки та жінки по-різному "забивають" стрес — Супрун

Чоловіки та жінки по-різному "забивають" стрес — Супрун

3064
Ukrinform
Фізичний або емоційний стрес стимулює нездоровий потяг до споживання їжі зі значним вмістом жирів та цукру.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Ми говоримо про стрес як щоденний негативний досвід і шукаємо способи його подолання. Водночас у пошуках боротьби з цим станом ми часто вдаємось до речей, які здатні принести лише моментне полегшення, а в майбутньому - проблеми зі здоров'ям. Наприклад, заїдати стрес їжею. Постійне напруження впливає і на наші харчові вподобання. Дослідження вказують, що фізичний або емоційний стрес стимулює споживання їжі з великим вмістом жирів та цукру. Адже гормон стресу - кортизол в комбінації з високим рівнем інсуліну, посилює апетит та прагнення солодкої і жирної їжі. Солодке в свою чергу дарує мозку задоволення. Таке замкнене коло призводить до споживання надмірної кількості шкідливої їжі, від чого зростають ризики появи надмірної ваги", - зазначила Супрун.

Вона наголосила, що стрес може бути причиною й інших небезпечних звичок, зокрема, зловживання кавою, алкоголем, куріння.

Читайте також: До школи без стресу — психолог дала поради батькам

"Дослідження вказують, що існує поведінкова різниця в боротьбі зі стресом між чоловіками та жінками. Наприклад, що заїдати стрес більш схильні жінки, в той час, як чоловіки більше палять та вживають алкоголь. У будь-якому випадку, їжа, алкоголь чи сигарети не допоможуть позбавитись від стресу та покращити настрій. Їх надмірна кількість в комбінації з порушенням сну та гормональним дисбалансом можуть дуже сильно зашкодити вашому здоров’ю. Слід не просто ховатись від стресу, а намагатись активно йому протидіяти", - рекомендує Супрун, підкреслюючи, що повноцінне харчування, сон, спілкування з близькими та фізична активність - найкращі методи в боротьбі зі стресом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>