У Супрун розвіяли розповсюджений міф про щеплення

У Супрун розвіяли розповсюджений міф про щеплення

Укрінформ
Дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

“Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять  лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. За Календарем профілактичних щеплень дорослі мають робити щеплення проти дифтерії та правця – обов’язково і безоплатно кожні 10 років. Вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а й дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна  ревакцинація. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно”, - пояснюють у МОЗ.

Фахівці наголошують, що першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М. 

“Якщо в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АКДП – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.  В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих”, - наголосили у відомстві.

 У МОЗ наголошують, що пропущені в дитинстві щеплення необхідно надолужити в дорослому віці.

Читайте також: У регіони відправлено ще 400 тисяч доз вакцини від поліомієліту - Супрун

“Це стосується щеплення від кору, краснухи та паротиту. Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на все життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (за Календарем - в 1 і 6 років). Дорослим треба вакцинуватись проти кору, краснухи та паротиту, якщо вони ніколи не вакцинувались від цих хвороб і немає медичних даних про імунізацію. 

Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) - це швидкий та простий спосіб з’ясувати, потрібна вакцинація чи ні. Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць. Вакцини КПК є безоплатними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеці і пройти щеплення у закладі охорони здоров’я. Вакцина КПК є живою вакциною, тому не робиться під час вагітності. Щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту”, - пояснюють у МОЗ.

Фахівці також акцентують, що у дорослому віці варто вакцинуватися проти гепатиту B.

“Імунізація проти гепатиту B захистить людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції – цирозу і раку печінки. Для дітей вакцинація проводиться безоплатно, а дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт. Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не були вакциновані у дитинстві. Зверніться до свого лікаря, він проведе  обстеження та за потреби призначить лабораторні дослідження (наприклад, на наявність анти-HBs (HBsАb), що допоможуть з’ясувати, чи проводили вам щеплення від гепатиту. Схему вакцинації і дозування препарату підбирає лікар (залежно від віку та медичної історії пацієнта). Лікар пояснить, де у вашому місті вакцину можна  придбати, як зберігати до проведення щеплення (з моменту придбання вакцини в аптеці до проведення щеплення вакцина має зберігатися в холоді, обов’язково збережіть чек із аптеки, де зазначений час придбання вакцини) та безпосередньо проведе вакцинацію”, - зазначили у МОЗ.

У відомстві підкреслили, що вакцини, доступні в Україні, забезпечують надійний захист, добре переносяться, ревакцинацію після імунізації не проводять.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-