Рецепт бальзамування мумій древніший за фараонів — вчені

Рецепт бальзамування мумій древніший за фараонів — вчені

Фото
Укрінформ
Міжнародна команда дослідників провела хімічний аналіз мумії, вік якої оцінюється в 5,5 - 5,7 тисячі років.

Про це повідомляє Dailyi Mal

Муміфікацію проводили ще п'ять з половиною тисяч років тому. Раніше передбачалося, що вона відбулася природним шляхом, але нові дані спростували цю гіпотезу.

З 1901 року мумія зберігалася в Єгипетському музеї Туріну (Італія), але її жодного разу не обстежували експериментально. Зараз археологам вдалося провести комплексний аналіз. 

«Об'єднавши результати хімічного аналізу з візуальним обстеженням тіла, а також результати генетичного дослідження, радіовуглецеві обчислення і вивчення тканини за допомогою мікроскопа, ми підтвердили, що ця навмисна муміфікація сталася приблизно за 3,6 тисячі років до нашої ери», - розповіла Яна Джонс, єгиптолог з Університету Маккуорі (Австралія). «Чоловікові було від 20 до 30 років, коли він помер», - додала вона.

Вчені також розкрили секрет перших формул речовини, використаної при бальзамуванні древніх єгиптян. Для збереження мумії використовували тканину, яку просочували сумішшю з рослинної олії, нагрітої смоли хвойного дерева, екстракту ароматичних рослин і клейкої речовини на основі смоли або цукру.

Читайте також: Унікальна знахідка: в Єгипті розкопали майстерню мумій

«Схожі рецепти ми бачили в наших попередніх роботах. Крім того, цей засіб містить ті ж пропорції антибактеріальних речовин, що і пізніші «справжні» суміші», - сказав Стівен Баклі, археолог з Йоркського університету. «Наші знахідки представляють собою буквальне втілення попередників класичної муміфікації, яка стала іконою давньоєгипетської культури», - додав він.

Вчені повідомили, що мумія прибула з Верхнього Єгипту, що вказує на ширше застосування бальзамування, ніж вважалося раніше.

Фото з сайту Daily Mail

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-