16 липня: народний календар і астровісник - 16.07.2018 07:00 — Новини Укрінформ
16 липня: народний календар і астровісник

16 липня: народний календар і астровісник

838
Ukrinform
Сьогодні Мокія і Марка; продовжуємо жнивувати, спостерігаємо за овечками та розспівуємося.

Нині церква вшановує мучеників Мокія і Марка. Ці святі жили в ІV столітті й були страчені за те, що не хотіли вклонитися римським богам. Власне саме це – категоричне небажання християн визнавати римських богів, що в свою чергу сприймалося римлянами як вияв нелояльності владі, і було головною проблемою у відносинах між римлянами і християнами. Варто зауважити, що римляни зі своєю політеїстичною релігією були досить терпимими до вірувань підкорених ними народів (траплялося, що вони включали до римського пантеону чужинських богів), але зрозуміти християн, які вклонялися одному єдиному богові вони не могли. Християни категорично відмовлялися слідувати усталеним звичаям, обираючи натомість люту смерть. Одне з перших згадувань про християн у римських джерелах зустрічається в листах Плінія Молодшого до імператора Траяна – і там теж – абсолютне нерозуміння логіки такої поведінки.

Цього дня наші пращури особливо не святкували, натомість жнивували, або закінчували заготівлю сіна. Придивлялися до тварин і довкілля: Якщо вовна на вівцях м’якшала й випростовувалася – це віщувало дощ. Павуків майже не видно – на мінливу, а коли їх багато – на суху й теплу погоду.

З іменинами вітайте Анатолія, Олександра, Василя, Костянтина, Івана.

Сьогодні 4-ий місячний день. Маємо перебувати в доброму гуморі та бойовому дусі. Відпочивальники, канікулярники-відпускники нехай поспішають якомога більше побачити та набратися нових вражень і емоцій на майбутнє, запасаючись ними, наче вітамінами на весь рік, а ті хто працює – з ентузіазмом взятися до роботи. Тиждень гайне, аж зашумить, тож не змарнуйте його – почніть з високої ноти. Головне – не фальшивої. Віршик для настрою від Чеслава Мілоша: «Що було великим, малим здалося. Королівства блідли, як засніжена мідь. Що вражало, більше не вражає, Космічні землі далі обертаються і світять. На березі річки, розкинувшись у траві, Як малим колись, пускаю кораблики із кори».

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році – +7,8, а найтеплішим у 1931 – +35,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>