14 липня: народний календар і астровісник

14 липня: народний календар і астровісник

2313
Ukrinform
Сьогодні літні Кузьминки або Кузьмодем’ян; «добро наживати – раніше вставати» і що очікувати від зоряної канцелярії найближчим часом.

За церковним календарем сьогодні безсеребреників братів Косми і Даміана в Римі постраждалих. Ці святі були лікарями й жили в другій половині ІІІ-го, початку ІVстоліття. Вони безкоштовно лікували як людей так і тварин, за що й були названі «безсеребрениками». Дивлячись на їхнє праведне життя, чимало римлян навернулося до християнської віри. Але знайшлися заздрісники, які оббрехали Косму і Даміана, а потім і вбили їх. Цим святим моляться під час різних хвороб, під час несправедливих звинувачень, а ще про дарування здібностей до навчання та всіляким наукам.

День святих Кузьми і Дем’яна, або як казали в народі Козьми-Дем’яна (Кузьмодем’яна) відзначали двічі на рік: у липні та в листопаді. З липневих Кузьмодем’янок очікували початку по-справжньому літньої спеки, «полудня літа». Для українських селян ця пора була й дійсно «гаряча», адже всюди потребувались руки: і в полі, і на городі. «Хочеш добра наживати – мусиш раніше вставати», - казали наші пращури.

Іменинники сьогодні Ангеліна, Аркадій, Олексій.

Сьогодні 2-ий місячний день. Події найближчих тижнів натякнуть нам на те, на які зміни маємо очікувати в недалекому майбутньому. Якщо в нас щось пропаде, зникне (як у матеріальному, так і в плані духовному) – це означатиме, що ми маємо його віддати, чи то пак відпустити, принісши, таким чином, своєрідну «сакральну жертву» заради майбутнього. Не надто журіться з того, натомість згадайте євангельську притчу про перлини. «Подібне ще Царство Небесне до того купця, що пошукає перл добрих, а як знайде одну дорогоцінну перлину, то йде, і все продає, що має, і купує її» (Мт. 13:45-46). Втім, якщо спуститися з небес на землю, то варто передусім добряче почистити й прибрати власне помешкання від усього непотрібного, адже наша домівка – це частина нас.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році – +8, а найтеплішим у 1951 – +33,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-