13 липня: народний календар і астровісник

13 липня: народний календар і астровісник

2652
Ukrinform
Сьогодні Полупетра, або Петрового батька; варимо борщ у трьох горщиках й на який напрямок показуватиме стрілка компасу долі.

Наступного дня після свята святих Петра і Павла, Церква вшановує память 12-ти апостолів, безпосередніх учнів Ісуса Христа. Історії їхнього життя й діяльності описані в книзі «Діяння святих апостолів». В народі 13 липня називали Полупетра або Петрового батька. Дехто вважав, що назва ця на честь Петрового батька, інші – лише самого Петра, а дехто пов’язував його з тим, що свято наполовину менше. На Полупетра вшановували пастухів, а також тварин. Деінде навіть не доїли корів, а варили борщ у трьох горщиках, оскільки Петро тричі зрікався Христа. Цього дня пастухи мали змогу відпочити – не відпасували тварин, тому казали: «На Полупетра щаслива дітвора» (у давнину підпасичами зазвичай були діти). З Полупетром пов’язано чимало молитов і прислів’їв, присвячених тваринам: «Коло худоби походиш, то сам собі вгодиш», «Як корова у хліві, то є харч на столі», «У ледачого господаря кінь не побіжить» тощо.

Іменинники нині Петро, Андрій, Яків, Іван, Пилип, Матвій.

30-ий і 1-ий місячні дні, місяць молодик, часткове сонячне затемнення в сузірї Рака. Точка сили літа, року. За цей місяць треба «прибрати» все зайве і непотрібне, усунути всі перешкоди задля будівництва нового. Важливі події варто очікувати наприкінці серпня і на початку осені. Якщо щось «пливе» від нас – варто замислитись: чому так відбувається, і чи потрібне воно нам. Не пручатися. Стрілка компасу долі показуватиме досить незвичний напрямок. Пам’ятаймо мудрий давній вислів: «Слухняних парки ведуть, а непокірних – тягнуть». Маємо всіляко мотивувати себе і вірити у власні сили. В ці дні особливо відчутна енергетика космосу, яку можемо «приплюсувати» до своєї. Передусім це стосується людей,  які народилися в цей період.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році – +9,4, а найтеплішим у 1922 –  +35,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-