12 липня: народний календар і астровісник

12 липня: народний календар і астровісник

2525
Укрінформ
Сьогодні Петра-Павла; «копаємо» Петра, визначаємо, яким буде Різдво і в кого шукати розради.

Сьогодні святих славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла. В народі це літнє свято, яке завжди припадає не 12 липня, називається просто – Петра і Павла або ще коротше – Петра.

На Петра закінчувався Петрівський піст і припадав початок жнив. Найурочистіше Петра-Павла відзначали пастухи. В карпатському регіоні власники худоби організовували святковий обхід (Петрівку) на вигоні. На Івано-Франківщині існував давній звичай «копати Петра». Пастухи на толоках викопували квадратні канавки такої глибини, щоб можна було опустити в них ноги. Землю скидали поруч на купку й прикривали дерном. Цю землю, яка правила за стіл, застеляли скатертиною і клали на неї принесені з дому продукти та узвар. Кожен намагався почастувати інших смачними наїдками. Підлітки ж намагалися засипати Петра, тому за ямкою вели постійний нагляд.

Свято Петра і Павла було позбавлено язичницького магічного флеру Івана Купали – це було радше свято людської праці, пов’язане з землею і початком збору нового урожаю. Крім того, на Петра і Павла виготовляли з ячного борошна нового врожаю обрядовий хліб і несли його до церкви на посвяту. Священик розламував книшики й причащав, наче проскурками, всіх присутніх. У такий спосіб жінки віддячували Петрові, що запровадив цей недовготривалий піст.

Коли на Петра сльота, то буде влітку багато болота; Як на Петрів день спека, то на Різдво – мороз.

Іменинники нині Петро та Павло.

Сьогодні 29-ий місячний день. Місяць у Раку. Наближаємось до завершення місячного циклу. Емоційно-психічний стан багатьох з нас буде, м’яко кажучи, не надто задовільний. Особливо ж у людей, схильних до надмірної тривожності та емоційної нестабільності. Якщо ви весь нинішній день прожили в абсолютно рівному позитивному режимі та в гарному гуморі – це означає, що у вас усе гаразд і ви мабуть свята людина. Найближчими днями в рази зростають усілякі ризики, зокрема ризики аварій, посиляться протиріччя і конфліктність. Місяць у Раку підказує нам, що порятунку від будь-яких негараздів варто шукати серед найближчих і найрідніших людей, у сім’ї. Саме сімейні пріоритети позбавлять нас від багатьох тривог.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році – +9,4, а найтеплішим у 1922 – +35,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-