Цінність негативу та хибні прогнози, які справдилися. Книжкові новинки «Нашого формату»

Цінність негативу та хибні прогнози, які справдилися. Книжкові новинки «Нашого формату»

1414
Ukrinform
Теми нових книг – суперпрогнозування, поведінкова економіка, мистецтво і наука передбачення, нестандартний підхід до проблем...

Видавництво «Наш формат» дбає про підвищення інтелектуального рівня своїх читачів, тому до топової п'ятірки книжкових новинок квітня вони віднесли книги, які суттєво допоможуть кожному з нас у самовдосконаленні та саморозвитку.

Зокрема, видавці радять українським читачам книгу американського підприємця, засновника компанії «Infinity Squared Media LLC» Марка Менсона «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем».

«Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав'язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні гаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя», – зазначили у видавництві.

Про розумні капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку та про те, яких помилок ми, як споживачі, припускаємося щодня, зрозумілою мовою викладено у свіжій книзі лауреата Нобелівської премії з економіки Річарда Талера «Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення». 

«За класичною економічною теорією, люди діють раціонально. Та й самі ми схильні думати, що ухвалюємо рішення з максимальною вигодою для себе. Однак нашим вибором часто керують емоції, і Річард Талер на основі численних досліджень та прикладів із життя переконає вас у цьому. За яких обставин ми більше схильні до ризику та як ефективно заощаджувати кошти? Про наші упередження та самоконтроль він розповідає не лише зрозуміло та цікаво, а й навіть із гумором», – таку анотацію до книги дають видавці.

Ще однією цікавою видавничою новинкою «Наш формат» назвав книгу американського журналіста і письменника, редактора  Bloomberg Technology Бреда Стоуна «Вискочки. Uber, Airbnb та битва за Кремнієву долину».

«Якби десять років тому вам сказали, що ви сміливо сідатимете в машину незнайомця чи навіть зупинятиметеся в будинку невідомих вам людей, ви не повірили б. Однак сьогодні сервісами Uber і Airbnb користується дедалі більше людей по всьому світу, адже вони допомагають заощаджувати час і кошти й урізноманітнюють подорожі. Ці компанії не стояли біля витоків технологічної хвилі, та саме вони досягли неймовірного успіху, якому конкуренти й інші компанії Кремнієвої долини можуть лише позаздрити», – розповіли у видавництві.

Бред Стоун є автором бестселера «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon», перекладеного 26 мовами.

Вже впродовж тривалого часу питання гендеру є важливим і актуальним. Цивілізований світ десятки років шукає відповідь на питання: якою має бути справжня рівність чоловіків і жінок, коли й досі жінкам постійно доводиться перебувати у стресових умовах, а їхня кар'єра й сім'я перебувають на різних шальках терезів?

Свій погляд на цю дражливу тему виклала американська експертка з питань зовнішньої політики, дослідниця сфери публічного права й міжнародних відносин, головна виконавча директорка аналітичного центру «New America» Анна-Марі Слотер у книзі «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім'єю».

Авторка досліджує, як потрібно змінити культуру трудових відносин, соціальну та державну політику, а також пояснює, чому питання балансу між роботою й особистим життям – болісна тема як для жінок, так і чоловіків.

Анна-Марі Слотер упродовж 2002-2004 років очолювала Американське товариство міжнародного права, а 2009-го була призначена на посаду керівника з питань планування політичного курсу Держдепартаменту США.

До топ-5 квітневих новинок «Наш формат» також відносить книгу «Суперпрогнозування. Мистецтво і наука передбачення» від авторів - канадсько-американського письменника, політолога, викладача Пенсильванського університету Філіпа Тетлока та лауреата Amnesty International Media Award, журналіста Дена Арднера.

«У своїй книзі автори доводять, що завдяки вмінню прогнозувати події можна уникнути помилок і досягти успіху в усіх сферах нашого життя. Однак мало кому до снаги передбачити, у що варто вкладати кошти, який новий продукт здатен завоювати ринок і яких змін чекати на політичній арені. Навіть провідні експерти часто радше здогадуються про певні речі, ніж аналізують можливості їхньої появи.

Тетлок і Арднер зібрали низку прогнозів, які справдилися, хоч більшість вважала їх хибними, і на основі цих даних створили дієву формулу успішних передбачень, яка працює в бізнесі, політиці, міжнародних відносинах і навіть в особистому житті», – розповіли у видавництві «Наш формат».

Любов Базів. Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>